R5 3600 ve GTX 1650 Ani Takılmalar

Drilish

Centipat
Bilgisayarımda anakart, RAM ve işlemciyi değiştireli 1 ay oldu.
Sistem şu şekilde:
ASUS tuf B450 PLUS GAMING
Ryzen 3600
GTX 1650 Super
Kingston 3200 32 GB bellek
Samsung Evo 970 Plus 250 GB M.2
240 GB forced SSD
1 TB 7200 DVR harddisk
1 DVD ROM
750W PSU
BIOS dahil tüm güncellemeleri yaptım.

Sorunum: PC'de donma kasma olmaya başladı, işlemci fan hızı anlamlı anlamsız inip çıkıyor ve DVD ROM'u PC hiçbir şekilde görmüyor. Bir ara gördü soketini değiştirdim, kayboldu. Eski yerine getirdim gene yok. Eski sistemde i 7 3770 ve PZ770 LX gibi bir anakart vardı. Bu tarz sorunları hiç yaşamadım. Ryzen aldı yürüdü dediler ilk başta süper hız aldım ama şu anki problemler canımı sıkıyor. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda anakart, RAM ve işlemciyi değiştireli 2 ay oldu.
Sistem şu şekilde:
Ryzen 3600
GTX 1660 Super
240 GB forced SSD
1 TB 7200 DVR harddisk
1 DVD ROM
750W PSU

arkadaşlar sorunum devam ediyor yokmu fikir verecek biri. win 10 nu tekrar kurdum bios dahil tüm güncellemeleri yaptım. virtual basic falan hepsi. gelgelelim takılma hala devam ediyor. takılma esnasında işlemci kullanımı %60-70 lere çıkıyor. sorun donanımda olabilir mi. veya sorunlu donanımın hangisi olduğunu gösterecek bir program
Hocam tekrar merhabalar. Uzun bir süredir foruma giremiyorum bu sebeple gecikti kusura bakmayın. Öncelikle sorun halen devam ediyor mu?
Bir de Windows'unuzun sürümü, en son güncelleme tarihi gibi bilgileri de paylaşır mısınız?
Teşekkürler.

Bilgisayarımda anakart, RAM ve işlemciyi değiştireli 2 ay oldu.
Sistem şu şekilde:
Ryzen 3600
GTX 1660 Super
240 GB forced SSD
1 TB 7200 DVR harddisk
1 DVD ROM
750W PSU

arkadaşlar sorunum devam ediyor yokmu fikir verecek biri. win 10 nu tekrar kurdum bios dahil tüm güncellemeleri yaptım. virtual basic falan hepsi. gelgelelim takılma hala devam ediyor. takılma esnasında işlemci kullanımı %60-70 lere çıkıyor. sorun donanımda olabilir mi. veya sorunlu donanımın hangisi olduğunu gösterecek bir program

Kasanızın bağlı olduğu prizdeki fişlerin tamamını sökün. sadece kasanızın pirizi takılı kalsın. diğer aletlerinizi farklı bir prize takın. bakalım işe yarayacak mı?

Hocam tekrar merhabalar. Uzun bir süredir foruma giremiyorum bu sebeple gecikti kusura bakmayın. Öncelikle sorun halen devam ediyor mu?
Bir de Windows'unuzun sürümü, en son güncelleme tarihi gibi bilgileri de paylaşır mısınız?
Teşekkürler.
Sorunum artarak devam ediyor cchromede diyelim 10 site üst-üste açtım başlıyor kasmaya fare takılıyor windows bios dahil herşey güncel
Vatandan almıştım anakart ram işlemciyi hep kapattılar mağazaları yardımda alamıyorum sıkıntı yani

Sorunum artarak devam ediyor cchromede diyelim 10 site üst-üste açtım başlıyor kasmaya fare takılıyor windows bios dahil herşey güncel
Vatandan almıştım anakart ram işlemciyi hep kapattılar mağazaları yardımda alamıyorum sıkıntı yani
Çok temiz, tertemiz bir windows kurulumu falan denediniz mi?

Çok temiz, tertemiz bir windows kurulumu falan denediniz mi?
denedim kurdum hemde 3 kere değişen birşey olmadı. öte yandan dikkatimi çeken bir şey oldu. ne alaka bilmiyorum ama sistemi m2 ye kuruyorum uefi olarak boot sekmesinde başlangıç olarak ss diye bootluyor olmadı harddiske söktüm hepsini kurarken bu seferde realtek üzerine bootladı :) asusa mail attım ramın uyumsuz diyor. bilemedim. mağaza açılsa alıp gideceğim pcyi
Boot menü normal mi

Dosya Ekleri

• IMG-20200411-WA0037.jpg
    IMG-20200411-WA0037.jpg
    171,1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı