R5 3600 ve GTX 1650 Super sistem mantıklı mı?

Bütçe
5500
Ekran kartına kıyasla işlemciyi daha uzun ömürlü kullanıyoruz sürekli değişen gelişen oyunlar sürekli daha üst düzey ekran kartı istiyor bence işlemci 3600YAP 1-2YIL Max. Kullanıp daha üst düzey bir GPU ya geçebilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız güç kaynağını yüksek wolt seçin 600-700 civarı sonradan ekstra masraf olmaz.

Çok yenilikçi oyun oynayan biri değilim dediğim gibi sadece CS:GO bazen Valorant CS:GO üst düzey oynadığım için diyorum bazen arkadaşlarla PUBG GTA 5 falan öyle yeni çıkan oyunları 1080P Ultra oynayayım derdim yok dostum.

Belki yayın yaparım şeklinde yorumu görünce 2600DAHA mantıklı geliyor 3100'den tabii ki gönül ister 3600😂

R5 2600'ün 6/12 olması tabii ki yayın için daha iyi ancak daha düşük FPS alıcağın bir işlemciye daha fazla para vermek bana saçma geliyor R5 3600 yapacağını söylüyor arkadaş o zamana kadar R3 3100 kullanması bence en mantıklısı ama tabii içinden ne geçiyorsa onu yapsın.

Almışken bence işlemciyi güzel bir şey al. Bende Ryzen 5 1400 var. Bende alırken sonra yükseltirim diyordum. Ryzen 5 3600 1200 TL civarında kalsaydı belki yükseltirdim. Şimdi Ryzen 5 5600X'den aşağıya yükseltmeyi düşünmüyorum. Yükseltme işine güvenmeni önermem. Sonraki nesillerin anakartı destekleyeceği kesin değil. İşlemci ağırlıklı oynadığın içinde böyle alabilirsin. Ekran kartını RX 5500 XT 8 GB yapabiliyorsan yap.

6ayda bir güncel versiyonlar çıkıyor b550anakartlar mayıs haziran gibi çıkmıştı yanlış hatırlamıyosam yani sürekli güncel olma durumu var almadan şu olur bu olur vs konuşmak boşa bugün alıyosun yarın yeni versiyonu piyasaya giriyor oda dolar kurundan bizim ekran kartına giriyor😂

Geri
Yukarı