R5 3600 ve GTX 1650 Super sistemin yükseltme önerisi

OsmanAbi

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar sistemimi yükseltmek istiyorum. Bir miktar para mevcut elimde önerilerinizi bekliyorum. Bütçe 2000TL ve oyun performansı artıracak şekilde bir yükseltme istiyorum.

Sistem:
İşlemci: R5 3600.
Anakart: ASUS EX-A320M-Gaming
Ekran kartı: MSI 1650 Super Gaming X
RAM: 2x8GB Corsair 3200MHz.
Depolama: Kingston A2000 500GB NVMe + 1 TB WD HDD + 500GB WD HDD.
Monitör: Samsung LS27R350fhmxuf 27 1080p.

İşlemci 5600X’e yükseltilebilir, B550M anakartla beraber. Onun dışında pek bir güncelleme yapılmasına gerek yok.

Merhabalar sistemimi yükseltmek istiyorum. Bir miktar para mevcut elimde önerilerinizi bekliyorum. Bütçe 2000TL ve oyun performansı artıracak şekilde bir yükseltme istiyorum.

Sistem:

Ekran kartını satıp daha güzel bir ekran kartı almanı öneririm.

Sistem:

Anakart ve ekran kartı değiştirmeniz yeterli. Ancak bütçe kısıtlı olacağından öncelikli anakartı en azından elinizdeki güçlü bir işlemcinizle birlikte daha iyi verim alabilmeniz için B450 serisi chipset bir anakart tavsiye ederim. İleride de ekran kartınızı güncellerseniz yeterli olacaktır.

Anakartını değiştirmeni öneririm.
Anakart ve ekran kartı değiştirmeniz yeterli. Ancak bütçe kısıtlı olacağından öncelikli anakartı en azından elinizdeki güçlü bir işlemcinizle birlikte daha iyi verim alabilmeniz için B450 serisi chipset bir anakart tavsiye ederim. İleride de ekran kartınızı güncellerseniz yeterli olacaktır.

Anakartım güzel fakat yonga seti eski. İlerki vakitlerde AMD soket değişimine giderse işlemci ve anakartı değişirim ama şu anda anakart almam gereksiz olur chipsetin aman aman bir etkisi olmayacak FPS'de. RAM düşünüyordum fakat DDR5 çok uzakta görünmüyor yakın gelecekte kullanacağımız için DDR4 yatırımı yapmak saçma geldi.

Anakartım güzel fakat yonga seti eski. İlerki vakitlerde AMD soket değişimine giderse işlemci ve anakartı değişirim ama şu anda anakart almam gereksiz olur chipsetin aman aman bir etkisi olmayacak FPS'de. RAM düşünüyordum fakat DDR5 çok uzakta görünmüyor yakın gelecekte kullanacağımız için DDR4 yatırımı yapmak saçma geldi.

Sizin uzak değil dediğiniz zaman için rahatından bir 5 sene var. Son kullanıcıya "Hop DDR5 RAM. Al da kullan bunu." demezler, diyemezler. Zamanında DDR4'ler çıkınca da aynı muhabbet dönmüştü sanırım. Pek yaşım gereği bilmiyorum o seneleri. Almaya paranız yetmez DDR5 RAM'leri.

Geri
Yukarı