R5 3600 ve MSI MPG X570 GAMING Plus sistem açılmıyor

yusuf7575

Centipat
  • AMD Ryzen™ 5 3600 3.6GHz (Turbo 4.2GHz)
  • MSI MPG X570 GAMING Plus AM4 DDR4 4400 MHz (OC)
  • GeForce RTX 2070 Tri Frozr RTX2070 8 GB
  • Adata XPG Gammix S11 Pro 512 GB
  • Adata DDR4 16 GB(2x8GB) 3600MHz D30 Dual kırmızı RAM (AX4U360038G18A DR30)
  • Aerocool 750W 80+ Gold KCAS serisi RGB fanlı güç kaynağı (AE-KCAS750RGB)
Sistemi bu şekilde kurdum. Power tuşuna 1 kere bastım cihaz açıldı ana kartın yazıları geldi. Sistem işlemcinin ne olduğunu RAM'leri gösterdi klavye olmadığı için kapattım. Klavye bağlayıp tekrar açmak istedim sistemi fakat herhangi bir enerji gelmedi. Bütün sistemi söküp tekrar taktım yine çalışmadı. RAM'leri tek tek denedim yine tepki yok. En sonunda CPU'nun enerji kablosunu çıkardım tekrar çalıştırdım ve sistem çalıştı. X570 CPU enerji pini 8+4 bende 4+4 var.Nette araştırdığım kadarı ile sistemi bu şekilde kurup açan bir sürü insan var. Benim sistem acaba bu yüzden mi çalışmıyor yoksa başka bir sıkıntı mı var? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Nasıl yani siz anakartı 4-4 mü taktınız 8+4 mü?
Güncel yeni PSU'lardan 8+4'te çıkıyor. Ekran kartınız kaç pin girişli?

Ana kart için güç kaynağımdan sadece 4+4 çıkış var.Netten araştırdım 4+4 takıp çalıştırıyorlar. Ana kartın CPU pinleri 8+4.ekran kartımda 8+6 var.

Güç kaynağını yeni aldım geri iade edip uyanı alabilirim fakat sorun acaba gerçekten pin bağlantısında mı?
Ben iki gün önce topladım kendi sistemimi. İlk deneyişte BİOS ekranını aldım. Fakat benim anakart 8 pin girişli. Bence sizin sorununuz da pin girişlerinde. Yanılıyor da olabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı