R5 3600 ve R7 240 sistemde takılmalar oluyor

johniron_34

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar, yeni topladığım bilgisayarda ara sıra takılmalar, fareye tıkladığımda çalışmayan komutlar veya her şey takılıp sadece farenin hareket etmesi gibi olaylar ile karşılaşıyorum. Bunlar 1-2 saatte bir, 40 saniyeye kadar sürebiliyor. Olay günlüğüne baktığımda alttaki gibi bir mesaj vardı anlayan yardımcı olabilirse sevinirim.
"
Taskhostw (2932, D, 0) webcachelocal: "C:\Users\Emre\AppData\Local\Microsoft\Windows\WebCache\WebCacheV01.jfm" dosyasında 0 (0x0000000000000000) uzaklığından 8192 (0x00002000) Bayt yazma isteği başarılı oldu, ancak işletim sisteminin hizmet vermesi normalin dışında (25 saniye) uzun sürdü. Bu sorun büyük bir ihtimalle hatalı donanımdan kaynaklanmaktadır lütfen sorunu tanılamak üzere daha fazla yardım için donanım satıcınızla bağlantı kurun.
"
Sistem.
Ryzen 5 3600.
8 GB Kingston RAM 3200 MHz.
B450M'a Pro Max anakart.
Hi Level 240 GB SSD.
R7 240 ekran kartı (eski bilgisayarımdan kalan fazla oyun oynamadığım için bu yeterli oluyor)
BIOS'um son sürümde,

Bildiğim kadarıyla bütün driverleri kurdum Windows güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle sorunun neyden olduğunu anlamamız gerekiyor. Öncelikle OCCT veya Aida ile ısıları kontrol edin. Sonrasında HD TUNE ile SSD diskinize test yapın. Quick scan seçeneği kapalı olacak.
Takılma oluyor ise Virus de olabilir sistemde. Bunu çözmek için de Kaspersky Free indirip bilgisayarınızı taratın. Disk kullanımı %100 oluyor olabilir. Ya virusten ya da boş beleş programlardan kaynaklanabilir. Xbox uygulamalarını kullanmıyorsanız devre dışı bırakın.
OCCT programından PSU' nuzu test edin ve yeterli geldiğinden emin olun.
Memtest86 ile de RAM' lerinizi test edin.
Daha önce de birine yazmıştım aynı sorundan dolayı. Aynı şeyleri uygulayın, neler olacak bakalım.

Hocam öncelikle sorunun neden olduğunu anlamamız gerekiyor. Öncelikle OCCT veya AIDA ile ısıları kontrol edin. Sonrasında HD Tune ile SSD diskinize test yapın. Quick scan seçeneği kapalı olacak.
Takılma oluyor ise virus de olabilir sistemde. Bunu çözmek için de Kaspersky Free indirip bilgisayarınızı taratın. Disk kullanımı %100 oluyor olabilir. Ya virusten ya da boş beleş programlardan kaynaklanabilir. Xbox uygulamalarını kullanmıyorsanız devre dışı bırakın.
OCCT programından PSU' nuzu test edin ve yeterli geldiğinden emin olun.
Memtest86 ile de RAM' lerinizi test edin.
Daha önce de birine yazmıştım aynı sorundan dolayı. Aynı şeyleri uygulayın, neler olacak bakalım.

HD Tune testini dediğiniz şekilde birkaç defa yaptım emin olmak için bir sorun görünmüyor.
PSU yeterli, ısınma sorunu yok ve bilgisayarı yeni kullanmaya başladığım için daha lisanssız hiçbir program yüklemedim bile bu yüzden virüs de olduğunu düşünmüyorum.

Memtest86'yı az önce bitirdim 2 saatlik test sonucu yine bir sıkıntı görünmüyor :(

SSD sorunsuz görünüyor testlerde ama bende ondan şüphelenmeye başladım artık.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Sorunum devam ediyor halen.
Konu güncel, yardımcı olabilecek var mı ?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    50,7 KB · Görüntüleme: 25
  • 2.png
    2.png
    51,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı