R5 3600 ve RTX 2060 sistem toplama

Bütçe
8000 tl

helix

Centipat
Merhaba, öncelikle burada yeniyiz. Bir masaüstü topluyoruz, parçaları sipariş verdik çoğunu, sistem şu şekilde:
  • Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING
  • Işlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
  • Ekran kartı: MSI RTX 2060 Gaming 6 GB 196 Bit
  • RAM: Corsair Vengeance 2X8:16 GB 3200 MHz
  • PSU: Corsair VS650W 80+ Plus
  • NVMe M.2 SSD: Kingston 500 GB A2000 SA2000M8/500G M.2 PCI-Express 3.0 SSD
  • PC kasası: Xigmatek EN42883 Poseidon 4x12cm fan Rainbow LED ATX
Sistem bu şekilde fakat küçük bir problem var. ASUS TUF serisi anakartlarda 3. nesil işlemciler için BIOS uptade gerekli. Flashback desteği olmadığı için bunu teknik serviste yapacağım, 2020'de üretilen bazı kartlarda 3000 ready olarak geliyor ve ibaresi varmış. Geldiğinde kutu da bu işaret yoksa BIOS güncelleme zorunlu anakartı, biraz sıkıntılı sınırlı bir bütçe ile ASUS TUF X470 ya da ASUS ROG STRIX B450 ya da mdi tomhawk gibi 250 TL daha verip üstü seçilebilirdi. X470 haricindekiler performansı fazla etkilemez diye bunu seçtim fakat BIOS güncelleme gibi bir problem çıktı. Anakartta flashback yok, tavsiye ve tüm görüşlerinize açığım. Ürünlerde değiştirme yaparım büyük sorunlar var derseniz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Sisteme gelecekte işlemci soğutucu ekleme planım da var, bir de SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde belli bir miktar bütçe varsa Ryzen 5 1600 gibi bir işlemci takıp bilgisayarı başlattıktan sonra BIOS güncelleyip sonra onu geri iade edebilirsiniz. Onun dışında sanırım garantiye gönderince BIOS Update'den dolayı onlar da güncelliyordu diye hatırlıyorum.

Sorunu çözdüm bios update li şekilde elime ulaştı. Fakat sistem hakkında nedüşünüyorsunuz. Rog strix serisi alsam iyi olabilirmiş aslında

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı