Çözüldü R5 3600 ve RTX 2060S Watch Dogs: Legion’da 60 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 8GB DDR4 3600MHz CL18 (2 Adet)
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 Evo 500GB 560MB-530MB/s Sata 2.5"
Ekran kartı
MSI RTX 2060S 8GB
Anakart
MSI B350 Tomahawk Arctic
İşlemci
R5 3600
Sistemimin YouTube üzerinden FPS testine bakıyorum, oradaki arkadaş 65-70 FPS alırken ben yer yer en fazla 60 FPS görüyorum. Bahsettiğim video bu dakika 07:43'te gösterdiği optimize ayarları uyguluyorum. Aşağıya oyun içi ekran görüntülerimi ve grafik ayarlarımı bırakıyorum. Daha stabil FPS için ne yapmam gerekiyor, neyi yanlış yapıyorum?
@The Theseus @whatsername21 bakabilir misiniz?

Screenshot_1-min.png

Screenshot_2-min.png

Screenshot_3-min.png

Screenshot_4-min.png

Screenshot_5-min.png

Screenshot_6-min.png

Screenshot_7-min.png

Sevgili Moderatör arkadaşlar ben en fazla 60 FPS görüyorum diyorum o da yer yer yani, siz koyduğum düşük FPS başlığını 60 FPS veriyor olarak değiştirmişsiniz. :) Sabit 60 FPS verse yine iyi ona da razıyım.

Son düzenleme:
Çözüm
DLSS GPU kullanımını önemli ölçüde azaltabiliyor bazen, DLSS kapalıyken orta-yüksek ayarları deneyip değerleri paylaşabilir misin?
Driver kaynaklı olabilir. Ekran kartı kullanımız %50'yi geçmiyor. Video da ise %70 civarında. Ayrıca Denetim Masası'ndan güç seçeneklerinden nihai performansa almayı deneyebilirsin belki dengeli ya da tasarruftadır.

Hocam yanlış bilgi vermek istemem ama ekran kartı kullanımınız düşük suruyor attığınız SS'lerde.
Evet sanırım çok fazla ekran kartı kullanan bir oyun değil videodaki arkadaşta da benim değerlerime yakın ekran kartı kullanımı var.

Driver kaynaklı olabilir. Ekran kartı kullanımız %50'yi geçmiyor. Video da ise %70 civarında. Ayrıca Denetim Masası'ndan güç seçeneklerinden nihai performansa almayı deneyebilirsin belki dengeli ya da tasarruftadır.
Sürücüler güncel, güç seçeneklerimde AMD Ryzen Balanced.

DLSS GPU kullanımını önemli ölçüde azaltabiliyor bazen, DLSS kapalıyken orta-yüksek ayarları deneyip değerleri paylaşabilir misin?
Atıyorum hemen biraz bekleteceğim.

RTX ve DLSS kapalı, TAA açık. (Yüksek orta ayarlar)

Screenshot_2-min.png

Screenshot_3-min.png

Screenshot_5-min.png

Screenshot_6-min.png

Orta-Yüksek DLSS kapalı hali Yüksek-Ultra DLSS Kalite ayarından daha iyi görüntü ve FPS veriyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı