R5 3600 ve RTX 3060 darboğazı ne kadar etkiler?

3070 ile bile çok az yapıyor 1600, 3060 ile olan darboğaz gözardı edilebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1600, 3060 ile %20-%25'e yakın bir kayıp sunuyor. Bu çok büyük bir değer. Attığınız video 3070 ile %40'a yakın kayıplar içeriyor, hatta daha fazlası.
Aydınlatıcı bir videoymuş teşekkür ederim.

Araştırırken işlemcinin çok ısındığını ve sıvı soğutmaya ihtiyaç duyduğunu okumuştum ya da izlemiştim tam hatırlayamadım. İlerleyen dönemlerde eklerim belki de o sistemi tercih edersem. Son bir soru ile vaktinizi çalacağım, r5 3600lü sisteme sıvı soğutma eklemek ne kadar mantıklıdır sizce?
Dediğim gibi, eklemeseniz de olur sıvı soğutma fakat; paranız varsa ekleyin.

Bende de var aynı R5 3600+RTX 3060 çoğu oyunda denedim fakat hiç darboğaz yaşamadım. Sıkıntı yaşamazsınız. Kuzeniniz baya abartmış.

Eğer R5 5600xli olanı alıcaksanız sıvı soğutma öneririm. 5600x 3600'e göre bayağı ısınıyor. Taktıkları stok soğutucu yetmiyor.

3600 neyse de 5600x için sıvı soğutma şart. 3600 bile bence sıvı soğutma istiyor. Çünkü bunlar gerçekten güçlü işlemciler ve stok fanlar da bir yere kadar soğutuyor. İnternette kule tipi soğutmalı vs videoları inceleyip fikir edinebilirsiniz.

1600, 3060 ile %20-%25'e yakın bir kayıp sunuyor. Bu çok büyük bir değer. Attığınız video 3070 ile %40'a yakın kayıplar içeriyor, hatta daha fazlası.

Dediğim gibi, eklemeseniz de olur sıvı soğutma fakat; paranız varsa ekleyin.
Teşekkür ederim ayırdığınız vakit için.
Bende de var aynı R5 3600+RTX 3060 çoğu oyunda denedim fakat hiç darboğaz yaşamadım. Sıkıntı yaşamazsınız. Kuzeniniz baya abartmış.

Eğer R5 5600xli olanı alıcaksanız sıvı soğutma öneririm. 5600x 3600'e göre bayağı ısınıyor. Taktıkları stok soğutucu yetmiyor.
Teşekkür ederim dostum. Discord adresini verirsen daha sonra sana ordan küçük birkaç soru sormak isterim.
3600 neyse de 5600x için sıvı soğutma şart. 3600 bile bence sıvı soğutma istiyor. Çünkü bunlar gerçekten güçlü işlemciler ve stok fanlar da bir yere kadar soğutuyor. İnternette kule tipi soğutmalı vs videoları inceleyip fikir edinebilirsiniz.
Tamamdır bakacağım birazdan.

Geri
Yukarı