R5 3600 ve RX 5500 sistem donuyor

RoninBlackWatch

Centipat
Bilgisayar oyunu oynarken bazen oyunu kendi kendine kapatıyor veya normal bir şekilde kullanırken oyun oynarken bilgisayar kendi kendine donuyor.

Not: Assassin's Creed Valhalla oynarken bugün 2 defa kendini kapattı 3. de ise bilgisayar dondu reset atmak zorunda kaldım. İşlemci sıcaklığı 90C dereceye çıktı ama bazen hiç ısınmadığı zamanda yaptığı olmuştu.

Sistem özelliklerim

Ryzen 5 3600
RX 5500 4 GB
2x8 GB DDR4 3200MHz RAM
Gigabyte B450 Aorus Elite
SSD = 250GB
1TB mekanik disk

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun işlemciyle temas ettiği alanda koruyucu plastik kaplama. Ellediğinde anlarsın zaten, o vardı bende görmemiştim, sizin gibi kapanıyordu.

Yok öyle bir şey onu çıkardım.
Arkadaşlar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim yakın zamanda garantiye göndermeyi planlıyorum ama bir sorum var 650w güç kaynağım var. Yeterli olmadığı için yapıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
1600 AF, 1650 Super, B450M var 600W bende.

Bir sorun olmaz yani
Arkadaşlar merhaba bir gelişme oldu biraz önce bilgisayar bunu yaptı dönüştürücüyü aparatı tak çıkar yaptım gene de devam etti AMD yazılımıda sürücülerinizin güncel olmadığını fark ettik dedi ama güncel sürücüm güncel ama sürücüyü Gigabyte'ın sitesinden değil de AMD'nin sitesinden yaptım sıkıntılar ondan kaynaklanıyor olabilir mi pazartesi günü garantiye göndereceğim. Sorun ekran kartından mı sizce.

Dosya Ekleri

• Bilgisayarın sorunu.jpeg
    Bilgisayarın sorunu.jpeg
    91,6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı