R5 3600 ve RX 5500XT sistem nasıldır?

@alicnayddn ekran kartları VRAM miktarı düşük olunca yetersiz kalan RAM'i sistemden alır. Böyle olunca PCIe 4.0 ekran kartları, PCIe 3.0 anakartlarda biraz performans kaybı yaşayabiliyor. 8 GB modeli fazla VRAM'i olduğu için bundan etkilenmiyor ve daha güçlü bir kart.

Kısaca 5500 XT alacaksan 8 GB modelini almaya çalış, 4 GB kart alacaksan da 1650 Super'e yönel.
1650süperin asus phoenix markalısı var.Ondan da kulanıcılar şikayetçi.Ben videoedit yapacağım bol bol.Oyun da oynarım.Ama önceliğim videoedit,bir de 3d modellemeye girebilirim.Bu işlerde sorun çıkarmazsa 3 5 sene,benim için sorun yok.Ha bir de bu işler için 8gb lık modelin 4gb ile ahım şahım bir performans farkı var mı?

@alicnayddn çok büyük olmasa da evet fark var. Bu en son Cyberpunk 2077 değerleri, VRAM'in ne kadar fark ettirdiğini görebilirsin. Bu benim önerim tercih senin RAM'leri 2x8 GB yapman önemli ondan sonra bütçen yetiyorsa 5500 XT 8 GB alabilirsin yoksa diğerleri de işini görecektir.

Screenshot_2.png

@alicnayddn çok büyük olmasa da evet fark var. Bu en son Cyberpunk 2077 değerleri, VRAM'in ne kadar fark ettirdiğini görebilirsin. Bu benim önerim tercih senin RAM'leri 2x8 GB yapman önemli ondan sonra bütçen yetiyorsa 5500 XT 8 GB alabilirsin yoksa diğerleri de işini görecektir.

Eki Görüntüle 799132
Bir süre tek kanal kullanacağım.Çift kanalda beygir gücü alır mıyım sizce?
İncehesaptan alışveriş yaptınız mı yaptıysanız deneyiminiz nasıl,tavsiye eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı