R5 3600 ve Rx 5600 XT Performans Düşüklüğü

Eren Ekincii

Femtopat
İyi forumlar. Daha 5 gün önce Vatan Bilgisayar'dan topladığım sistemim şu şekilde:

➡Amd Ryzen 5 3600 (Stok Fan)
➡Asus Prime B450M-K 4400 Mhz OC
➡Asus Rx 5600 Xt OC Tuf Evo 6 Gb Gddr6
➡Corsair 8+8 Gb Vengaence 3200 Mhz Cl16
➡Toshiba Ocz 500 Gb Rc 500 NVMe M2 SSD
➡Xigmatek İstanbul 650w 80+ Kasa
➡Asus Vp248h Tn Panel-1 ms-75 hz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında sistem buradaki sistemle sadece RAM frekansı(Benimki 3200 Mhz) ve kasa(Benimki Xigmatek İstanbul 650w 80+) yönüyle ayrılıyor. Ama buradaki performansı alamıyorum.

İncelemek isteyen arkadaşlar için üç tane video yükledim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim tespit ettiğim sorunlar şunlar:

-FPS dalgalanması (FPSnin çok uç noktalarda gezmesi)
-FPS drop (FPS'nin bir anda düşmesi ve bunun sonucunda anlık takılmalar)
-İşlemcinin çok sıcak çalışması (Normal kullanımda dahi 70-75 derece oluyor, oyun oynarken 93 dereceyi gördüm)
-İşlemci voltajının yüksek ve değişken olması
-İşlemci Mhz'sinin, kullanımının yüksek ve değişken olması(Özellikle de sistem ilk başlatıldığı zaman)

Benim tespit ettiklerim bunlar. Çözümü nasıl olmalı? Başka bir sorun olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötüleme gibi olmasın ama bu adamın önerdiği sistemleri ve önerdiği sistemleri satan İH adlı siteden ne zaman alışveriş yapsam sıkıntı çıkıyor ve ilgilenmiyorlar aynı sorun bende de var anakartını geliştirerek aldım bu PC'yi. Isınma bende de mevcut adamlara gönderdik undervolt yapıp göndermişler öyle kullanıyoruz bakalım. Geçen günlerde ekran kartımla ilgili sıkıntı çıktı AMD Driver'i ile alakalı bir sıkıntı diye varsayıyorum. Artık hatalı ürünlerimi toplayıp satıyorlar belli değil

Geri
Yukarı