R5 3600 ve RX 5600 XT sistem nasıldır?

Herkes farklı bir şey yazmış neye göre bu tercihler belirlendi merak ediyorum. Elimizdeki somut verileri görebilir miyiz?
Bir yerde okuduğumu hatırlıyorum en sorunsuz modelin MSI Gaming X olduğuna dair. Bulabilirsem kaynağı atacağım.

7385 TL ödeyeceğim monitörsüz olarak baya ideal geldi fiyat performans açısından açıkçası.
RX 5600 XT kartlar içinde en iyi olan model hangisi hocam?
Ben buradan bakarak karar verdim, aşırı detaylı bakmadım açıkçası.

Son düzenleme:
7385 TL ödeyeceğim monitörsüz olarak baya ideal geldi fiyat performans açısından açıkçası.
Bu bütçeye daha iyisi toplanabilir. Ama aşağıda yazdıklarımı hesaba katarsak fiyatı gayet iyi şimdilik ;

3600'ün fiyatı yükseldi. Kutusuz hali bile yaklaşık 1700 TL.
B450M S2H anakartta yaklaşık bir 40 TL'lik zam söz konusu.
5600XT fiyatları En ucuzu 2500 TL'den en ucuzu 2700 TL'ye çıktı.
Kingston HyperX Fury 3200MHz RAM'ler, XPG, G.Skill gibi markaların RAM'lerinden birazcık daha pahalı bir fiyata satılıyor.
Sistemde HDD bulunuyor.
Kasa kaliteli dolayısıyla fiyatı da yüksek.
600W, 80+ Gold sertifikalı bir güç kaynağı seçilmiş.

Bunları hesaba kattığımızda kafadan 7000 TL'yi aşması normal.

i5-10400f işlemcili daha ucuz bir sistem kurmayı'da düşünmüştüm hocam, sizce fiyatı düşürmek için mantıklı mı?

10400f geri kaldığı oyunlar bile var. Onun için Ryzen almanı tavsiye ederim.

i5-10400f işlemcili daha ucuz bir sistem kurmayı'da düşünmüştüm hocam, sizce fiyatı düşürmek için mantıklı mı?
Ryzen 5 3600 tabanlı bir sistem kesinlikle daha geleceğe dönük bir sistem olacaktır diye düşünüyorum. Soket yapısı dolayısıyla ileride işlemci değiştireceğiniz zaman sorun yaşamazsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…