R5 3600 ve RX 5600 XT sistem nasıldır?

Evet, ama ihtiyaca göre değişebilen bir şey. Bir de HDD fiyatları ucuz, SSD fiyatları pahalı olunca bu şekilde bir kombinasyon yapmak zorunda kalıyoruz.

Hocam sisteminizde kalitesiz veya kötü bir bileşen görmedim. Çok güzel sistem. Toplam ne kadar ödediniz?
7385 TL ödeyeceğim monitörsüz olarak baya ideal geldi fiyat performans açısından açıkçası.
RX 5600 XT kartlar içinde en iyi olan model hangisi hocam?
Ben buradan bakarak karar verdim, aşırı detaylı bakmadım açıkçası.

Son düzenleme:
7385 TL ödeyeceğim monitörsüz olarak baya ideal geldi fiyat performans açısından açıkçası.
Bu bütçeye daha iyisi toplanabilir. Ama aşağıda yazdıklarımı hesaba katarsak fiyatı gayet iyi şimdilik ;

3600'ün fiyatı yükseldi. Kutusuz hali bile yaklaşık 1700 TL.
B450M S2H anakartta yaklaşık bir 40 TL'lik zam söz konusu.
5600XT fiyatları En ucuzu 2500 TL'den en ucuzu 2700 TL'ye çıktı.
Kingston HyperX Fury 3200MHz RAM'ler, XPG, G.Skill gibi markaların RAM'lerinden birazcık daha pahalı bir fiyata satılıyor.
Sistemde HDD bulunuyor.
Kasa kaliteli dolayısıyla fiyatı da yüksek.
600W, 80+ Gold sertifikalı bir güç kaynağı seçilmiş.

Bunları hesaba kattığımızda kafadan 7000 TL'yi aşması normal.

Bu bütçeye daha iyisi toplanabilir. Ama aşağıda yazdıklarımı hesaba katarsak fiyatı gayet iyi şimdilik ;

3600'ün fiyatı yükseldi. Kutusuz hali bile yaklaşık 1700 TL.
B450M S2H anakartta yaklaşık bir 40 TL'lik zam söz konusu.
5600XT fiyatları En ucuzu 2500 TL'den en ucuzu 2700 TL'ye çıktı.
Kingston HyperX Fury 3200MHz RAM'ler, XPG, G.Skill gibi markaların RAM'lerinden birazcık daha pahalı bir fiyata satılıyor.
Sistemde HDD bulunuyor.
Kasa kaliteli dolayısıyla fiyatı da yüksek.
600W, 80+ Gold sertifikalı bir güç kaynağı seçilmiş.

Bunları hesaba kattığımızda kafadan 7000 TL'yi aşması normal.
i5-10400f işlemcili daha ucuz bir sistem kurmayı'da düşünmüştüm hocam, sizce fiyatı düşürmek için mantıklı mı?

i5-10400f işlemcili daha ucuz bir sistem kurmayı'da düşünmüştüm hocam, sizce fiyatı düşürmek için mantıklı mı?
Ryzen 5 3600 tabanlı bir sistem kesinlikle daha geleceğe dönük bir sistem olacaktır diye düşünüyorum. Soket yapısı dolayısıyla ileride işlemci değiştireceğiniz zaman sorun yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı