R5 3600 ve RX 5700 sistemde FPS düşüşü

segmenler

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum şu şekilde:

Sistemim:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Team t-Force Vulcan TUF yellow 16 GB (2x8) 3600MHz CL16 DDR4.
Ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 5700 DD Ultra 8 GB GDDR6 256Bit Gaming.
SSD: Team GX1 480GB SSD disk.
Monitör: AOC C27G1 27" 16:9 Curved 144 Hz FreeSync LCD monitör.
Kasa: Frisby Venom FC-9270G 650W 80+
İşlemci soğutucu: Cooler Master A71C 120 mm RGB.

Ve çoğu oyunda FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Genelde mapler yüklenirken oluyor. Mesela Warzone oynarken bir bölgeden bir bölgeye giderken renderlanırken drop oluyor veya ARK'da da aynı şekilde fakat CS:GO, GTA, 5 LoL gibi mapi önceden yüklenen oyunlarda sorun yok. Oyunları 1080p'de oynuyorum. Ekran kartı kullanımı anlık olarak düştüğünde droplar giriyor. Bazen 0'a düşüyor, 2 saniye tamamen donuyor. Sorun nerede olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bilgisayarı nisan ayında aldım, garantisi mevcut. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

FPS düşmesini geçtim PSU Frisby acil değiştirin yoksa çok geçmeden bilgisayarınız çöp olacaktır o PSU'ya o bilgisayar emanet edilmez.
Aynı problemler nvidia da yaşanır asla ekran kartı suçlanmaz mevzusu bile yapılmadan geçiştirilir format atılır ,anakart değişir, ram değişir ,psu en pahalısı alınır , işlemci değişir olmadı kasa değişir olmadı adam evini değiştirir şebeke de sorun vardı eski evde der asla kutsalı nvidia ekran kartına suç atılmaz veya sürücüsüne ama atılmasında zaten genelde ekran kartı donanım arızası yoksa amd nvidia farketmeksizin diğer bileşenlerin kontrolü yapılmalıdır zaten amd ye gelince direkt ekran kartına suç atılır konu tüm bilinçsizlik ile ve yanlışlar ile o şekilde kalır gider aynı amd işlemci ısınıyor muhabbeti gibi..

Son düzenleme:
Aynı problemler nvidia da yaşanır asla ekran kartı suçlanmaz mevzusu bile yapılmadan geçiştirilir format atılır ,anakart değişir, ram değişir ,psu en pahalısı alınır , işlemci değişir olmadı kasa değişir olmadı adam evini değiştirir şebeke de sorun vardı eski evde der asla kutsal nvidia ekran kartına suç atılmaz veya sürücüsüne ama atılmasında zaten genelde ekran kartı donanım arızası yoksa amd nvidia farketmeksizin diğer bileşenlerin kontrolü yapılmalıdır zaten amd ye gelince direkt ekran kartına suç atılır konu tüm bilinçsizlik ile ve yanlışlar ile o şekilde kalır gider aynı amd işlemci ısınıyor muhabbeti gibi..
Hocam ben amd ciyim şimdiye kadar 1 kere intel veya nvidia kullanmadım şimdiye kadar eski sistemlerimde bu gibi sorun yaşamadım ekran kartının performansı aşırı iyi derecede zaten son durum şu şekilde ramler tek tek denendi değişiklik yok ve ssd testim şu şekilde

Dosya Ekleri

• 15974776182602662411576328219033.jpg
    15974776182602662411576328219033.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 27
Hocam ben amd ciyim şimdiye kadar 1 kere intel veya nvidia kullanmadım şimdiye kadar eski sistemlerimde bu gibi sorun yaşamadım ekran kartının performansı aşırı iyi derecede zaten son durum şu şekilde ramler tek tek denendi değişiklik yok ve ssd testim şu şekilde
Yok ben sizin için demedim genel söyledim.

Geri
Yukarı