R5 3600 ve RX 5700 sistemde FPS düşüşü

segmenler

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum şu şekilde:

Sistemim:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Team t-Force Vulcan TUF yellow 16 GB (2x8) 3600MHz CL16 DDR4.
Ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 5700 DD Ultra 8 GB GDDR6 256Bit Gaming.
SSD: Team GX1 480GB SSD disk.
Monitör: AOC C27G1 27" 16:9 Curved 144 Hz FreeSync LCD monitör.
Kasa: Frisby Venom FC-9270G 650W 80+
İşlemci soğutucu: Cooler Master A71C 120 mm RGB.

Ve çoğu oyunda FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Genelde mapler yüklenirken oluyor. Mesela Warzone oynarken bir bölgeden bir bölgeye giderken renderlanırken drop oluyor veya ARK'da da aynı şekilde fakat CS:GO, GTA, 5 LoL gibi mapi önceden yüklenen oyunlarda sorun yok. Oyunları 1080p'de oynuyorum. Ekran kartı kullanımı anlık olarak düştüğünde droplar giriyor. Bazen 0'a düşüyor, 2 saniye tamamen donuyor. Sorun nerede olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bilgisayarı nisan ayında aldım, garantisi mevcut. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Ne söylesem yalan olur SSD'nizin markasını hiç görmedim güven vermedi bana problem SSD'den kaynaklanıyor olablir..Başka Bir SSD,HDD varsa onlardan birine temiz windows kurulumu yapıp oyunlarda test edebilirsiniz.

Sorun ya SSD'de ya PSU'da ya da AMD kartınızın Driver'inde. Eski bir Driver ile deneyebilir misiniz? Eğer olmazsa dedikleri gibi Vatan Bilgisayar'a başka parçalar ile test ettirebilirsiniz.

Sorun ya SSD'de ya PSU'da ya da AMD kartınızın Driver'inde. Eski bir Driver ile deneyebilir misiniz? Eğer olmazsa dedikleri gibi Vatan Bilgisayar'a başka parçalar ile test ettirebilirsiniz.
Çok driver değiştim hocam hiçbir değişiklik yok hepsini değişirken ddu ile kaldırıp kurdum 1 gram oynama olmadı ramleri tek tek witcher 3 sleeping dogs gibi oyunlarda denedim sonuç aynı hdd ve ssd ye ayrı ayrı kurdum sonuç yine aynı witcher 3 deki ani gpu kullanımı düşmelerini ekte görebilirsiniz
20200815_095442.jpg
20200815_095442.jpg
20200815_095500.jpg

Peki hocam ben bilgisayarı İncehesap'tan aldım Vatan'a gitsem farklı PSU ile test ederler mi alacağım desem eğer PSU ile sorun çözülücekse yarın bir gün hemen gidip alacağım kafayı yeme durumuna getirdi çünkü beni bu durum.

Vatan'ın müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz. Dün acaba Vatan BIOS güncellemesi yapar mı diye kendimi yemiştim.
Ellerinde açık PSU varsa test ederler muhtemelen.

Vatan'ın müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz. Dün acaba Vatan BIOS güncellemesi yapar mı diye kendimi yemiştim.
Ellerinde açık PSU varsa test ederler muhtemelen.
Peki hocam çok teşekkür ediyorum bir sorum daha olacak sorunun ekran kartında olma ihtimali nedir en çok bundan korkuyorum ucuz bi kart olmamasından dolayı

Yeni konular

Geri
Yukarı