R5 3600 ve RX 5700XT sistem kendi kendine yeniden başlıyor

Sebebini bilmediğim bir şekilde durduk yere yeniden başlıyor. Çok sık olmuyor ama zamansız yerlerde yeniden başlıyor ve sorun oluyor. 1-2 yıldır sorun yoktu. Kasa, işlemci ve ekran kartını değiştirince böyle olmaya başladı. Microsoft'un sitesinde yazan çözümleri uyguladım ama olmadı. Acaba PSU'nun kullanmadığım bir kablosu kasaya değip yeniden başlamasına neden oluyor olabilir mi? Ya da kasanın bilgisayarı açma veya yeniden başlatma tuşunda bir sorun olabilir mi?

Sistem:

CPU: AMD Ryzen 5 3600 | GPU: XFX AMD Radeon RX 5700 XT thıcc III | anakart: ASUS Prime B450M-K | RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz | HDD: WD Blue WD10EZEX 1TB SATA3 7200 RPM | PSU: Thermaltake Smart RGB 80Plus 600W | kasa: Dark Guardian.

HDD'den kaynaklı olabilir.
Buradan kontrol edin.
Nasıl yapacağım bilmiyorum.
HDD'den kaynaklı olabilir.
Buradan kontrol edin.
fotoğraftaki gibi diyor.

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    19,1 KB · Görüntüleme: 59
Monitör alacağım artan parayla pc'ye ekleme yapacağım zaten.

Driverlarını kurdum herhangi bir şey demedi. Driverla ilgili olup olmadığını nasıl anlayacağım.
Anlayamazsın. 20.2.2'ye kadar tüm sürücüleri DDU ile kurup deneyeceksin. Eğer hiçbiri olmazsa WHQL sürücüyü kurup (sanırım 20.4.2) undervolt ve MHz düşürme yapman lazım. Tabii yine çözülme garantisi yok.

Geri
Yukarı