R5 3600 ve RX 5700XT sistem tavsiyesi

Almak istediğin sisteme çok yakın bir sistem kullanıyorum:

R5 3600
Msi 5700 XT Gaming X
Corsair Spec-02 (VS650 PSU)
16 GB (Dual Kit) G Skill Sniper X (3200 Mhz)
Msi B450 Gaming Plus MAX
1TB WD HDD 7200 Rpm / 64mb
Sandisk SSD Plus 240 Gb

650W PSU ile herhangi bir sorun yaşamadım,
Şimdi buraya "Yooov 2060S al sen napcan 5700 XT'yi, dırayvır sorunu çoooh" diyenler gelir önden yazayım 7 aydır kullanıyorum bir kere bile sorun yaşamadım.

Benim yaptığım parçalara ek olarak RM750 veya Core Reactor alırsanız iyi olur.
Bende Crosair GOLD modellerine bakıyordum RM750 de iyimiş, Core Reactor de güzel görünüyor özelliklerin de atx: intel 1.42 yazıyor onu anlayamadım. Ayrıca FSP Hydro modelleri de cok iyi bunlar arasınsa gündüz bir secim yaparım araştırdıktan sonra.
Evet yakınlar baya, ben biraz da garanti ve iyisinden olsun babında 750W 'luk düşünüyorum. Hem ileriye yatırım olur.

R5 3600.
MSI 5700 XT Gaming X.
Corsair SPEC-02 (VS650 PSU)
16 GB (Dual kit) G.Skill Sniper X (3200 MHz)
MSI B450 GAMING Plus Max.
1TB WD HDD 7200 RPM / 64MB.
SanDisk SSD Plus 240 GB.

Şimdi buraya "yooov 2060S al sen napcan 5700 XT'yi, dırayvır sorunu çoooh" diyenler gelir önden yazayım 7 aydır kullanıyorum bir kere bile sorun yaşamadım.

AMD forumlarında her gün 300-500 tane konu boşuna açılıyor hocam NVIDIA fanboyları açıyormuş, ya abi gelip F/P olarak bu kart daha ve performanslı deyin eyvallah, diyelim de gelip de sorunsuz demeyin. Gtarp serverinde 4-5 arkadaşım bu kartı kullanıyor .her gün 1 kere crash yiyiyorlar. Yapmayın Allah aşkına.

Son düzenleyen: Moderatör:

R5 3600.
MSI 5700 XT Gaming X.
Corsair SPEC-02 (VS650 PSU)
16 GB (Dual kit) G.Skill Sniper X (3200 MHz)
MSI B450 GAMING Plus Max.
1TB WD HDD 7200 RPM / 64MB.
SanDisk SSD Plus 240 GB.

Şimdi buraya "yooov 2060S al sen napcan 5700 XT'yi, dırayvır sorunu çoooh" diyenler gelir önden yazayım 7 aydır kullanıyorum bir kere bile sorun yaşamadım.

Sende sorun çıkmadı diye kart sorunsuz değil. Üsluba bak, bu forum eskiden böyle değildi hiç, kaç yaşındasın kim bilir. Konuya dönecek olursakta Gaming X değil Nitro Plus modelini aldım almışken en iyisi olsun diye, kart soğutması görüntüsü muazzam olmasına rağmen o saçma sürücü sorunlarıyla 3 ay uğraştım, zor sattım. Alacak olan kişilere bu paraya bu kumarı oynatıyorsunuz resmen. Sonra her yeni adrenalin sürücüsünde forum sürücü sorunu konularıyla dolup taşıyor. Alacak olan kişiye hayırlı olsun şimdiden de herkesin kendi parası, tercihi, yaşamış, deneyimlemiş biri olarak bilgilendirmek istedim sonuçta büyük paralar verip alıyoruz, sorun yaşamak istemeyiz.

R5 3600
Msi 5700 XT Gaming X
Corsair Spec-02 (VS650 PSU)
16 GB (Dual Kit) G Skill Sniper X (3200 Mhz)
Msi B450 Gaming Plus MAX
1TB WD HDD 7200 Rpm / 64mb
Sandisk SSD Plus 240 Gb

Şimdi buraya "Yooov 2060S al sen napcan 5700 XT'yi, dırayvır sorunu çoooh" diyenler gelir önden yazayım 7 aydır kullanıyorum bir kere bile sorun yaşamadım.
650 W zaten yeterli bende kullanıyorum sorunsuz hemde MSİ RX 5700 XT GAMİNG X ile. Minumum 1000 W öneriyorlar genelde. :D

Gaming X değil Nitro Plus modelini aldım almışken en iyisi olsun diye, kart soğutması görüntüsü muazzam olmasına rağmen o saçma sürücü sorunlarıyla 3 ay uğraştım, zor sattım.

Geçmiş olsun, forumlarda pek rastlamadım bu tür arızalara, bu kartı almamın sebebi ASUS TUF GAMİNG RX 5700 XT OC ürünün de sıcaklık problemi olması, yoksa ilk topladığım sistem de bu kart vardı. İptal edip manuel toplamaya başladım. Sapphire de ilk kez karşılaştım sorunu olan ile..

Geçmiş olsun, forumlarda pek rastlamadım bu tür arızalara, bu kartı almamın sebebi ASUS TUF Gaming RX 5700 XT OC ürünün de sıcaklık problemi olması, yoksa ilk topladığım sistem de bu kart vardı. İptal edip manuel toplamaya başladım. Sapphire'de ilk kez karşılaştım sorunu olan ile.

Teşekkürler, bahsettiğim sorun zaten sürücü sorunu modeller ile alakalı ile değil yani. Yani AMD bazlı sorundu, yani siz X ya da y model alsanızda fark etmeyecek bir sorundu. Sıcaklık durumu ise model bazlı evet, Nitro modeli çok güzel bu arada, en serin modellerden biri, alacaksanız onu alabilirsiniz. Tabi mayın tarlası dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı