R5 3600 ve RX 580 sistem toplama

balky

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selam dostlar. Kendime yeni bir PC toplamak istiyorum. Bütcem 5000-7000 TL arası. Biraz daha aşabilirim. Hardcore oyuncu değilim ama oyunda oynuyorum. Rahatca oyun oynamak isterim açıkçası. Bir arkadaşım fotograftakileri önerdi. Bir bilene sormak adına size de sorayım dedim. Öneren arkadaşım bilgisayarcı ve onla beraber toplicaz. Bü yuzden eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ler.
Not: RAM'ler hoşuma gitmedi. Ben de 2 adet Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 Hx432c16fb3/8 HX432C16FB3/8 düşündüm.
Not2: SSD var evde, o yüzden listede yok.
Neden bilmiyorum ama başlık
diye bişey olmuş. ben oyle yapmak istememiştim. Yeni sistem toplamak istiyorum yazmıştım. ilginç

Dosya Ekleri

• image002.png
    image002.png
    90,3 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Selam dostlar. Kendime yeni bir PC toplamak istiyorum. Bütcem 5000-7000 TL arası. Biraz daha aşabilirim. Hardcore oyuncu değilim ama oyunda oynuyorum. Rahatca oyun oynamak isterim açıkçası. Bir arkadaşım fotograftakileri önerdi. Bir bilene sormak adına size de sorayım dedim. Öneren arkadaşım bilgisayarcı ve onla beraber toplicaz. Bü yuzden eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ler.
Not: RAM'ler hoşuma gitmedi. Ben de 2 adet Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 Hx432c16fb3/8 HX432C16FB3/8 düşündüm.
Not2: SSD var evde, o yüzden listede yok.
Neden bilmiyorum ama başlık
diye bişey olmuş. ben oyle yapmak istememiştim. Yeni sistem toplamak istiyorum yazmıştım. ilginç

MSI A320M VH Pro anakart.
ASUS RX580 4 GB ekran kartı.
Ryzen 5 - 3600 işlemci.
HyperX Fury 8 GB 3200 MHz RAM.
240 GB Kingston SSD.
1 T. HDD.
Everest Rampage 420W Power.
2 Adet kasa üstü fan.
2 Adet kasa önü fan.
1 Egzoz fanı.
Benim sistemimde bu şekilde. Çok memnunum. Tek tavisyem şu olur ; kasanı ve soğutucularını düzgün seç. 3600 çok ısınıyor. Ekran kartı için YouTube den fan ayarlarına bak ve onları yap işini görür.

İşlemci için güzel bir hava soğutucu almanızı öneririm, stoktan çok daha iyi olur. Aciliyeti yok, para yoksa idare eder, ama aşabileceğinizi söylemişsiniz. Hardcore gamer değilim demişsiniz, o işlemciyle zorlayıcı işler yapacaksanız kesin alın, idare eder söylemim oyunlar için, %100 işlemci kullandığınız durumda baya bir fırlayacaktır, özellikle 4.2 ghz all-core overclock falan yapma planlarınız varsa.

Sistemin fiyatı ne kadar, fiyatını bilmeden sisteme yorum yapmak zor. Ama dediğiniz gibi 5000-7000 TL bütçeniz var ise bu fiyata RX 580 almanı tavsiye etmem.

MSI A320M VH Pro anakart.
ASUS RX580 4 GB ekran kartı.
Ryzen 5 - 3600 işlemci.
HyperX Fury 8 GB 3200 MHz RAM.
240 GB Kingston SSD.
1 T. HDD.
Everest Rampage 420W Power.
2 Adet kasa üstü fan.
2 Adet kasa önü fan.
1 Egzoz fanı.
Benim sistemimde bu şekilde. Çok memnunum. Tek tavisyem şu olur; kasanı ve soğutucularını düzgün seç. 3600 çok ısınıyor. Ekran kartı için YouTube'den fan ayarlarına bak ve onları yap işini görür.

Hocam böyle bir sisteme A320 saçma olmamışmı elinizde vardıdamı kullandınız yoksa 0 olarakmı aldınız 0 olarak aldıysanız büyük bir hata yapmışsınız R5 3600 voltaj fazla geldiği için ısınıyor 4, 2 GHz'da sabit düşük bir voltaj verirseniz ısınma sorunu düşücektir.

Hocam böyle bir sisteme A320 saçma olmamışmı elinizde vardıdamı kullandınız yoksa 0 olarakmı aldınız 0 olarak aldıysanız büyük bir hata yapmışsınız R5 3600 voltaj fazla geldiği için ısınıyor 4, 2 GHz'da sabit düşük bir voltaj verirseniz ısınma sorunu düşücektir.
Sadece anakartım değil. Güç kaynağımda düşük kalıyor. Ekran kartımı , işlemcimi ve ram'i değiştirdim. 3 sene önce toplamıştım bilgisayarımı Ryzen 3 1200 , Nvidia 1050 ve 8 gb 2400 mhz ram vardı. Şimdi sırada güç kaynağı ve anakart kaldı :)

Geri
Yukarı