R5 3600 ve RX 580 sistem toplama

Hocam internet üzerinden alacaksanız Vatan'dan almak saçmalıktan başka bir şey değil. Bütçenizi belirtirseniz size güzel bir sistem toplamaya çalışırım.

Hocam internet üzerinden alacaksanız Vatan'dan almak saçmalıktan başka bir şey değil. Bütçenizi belirtirseniz size güzel bir sistem toplamaya çalışırım.

Bütçem 6300TL. Vatan'dan almak istememin sebebi ürün hatalı olduğunda muhattap olabileceğim birilerinin olması. Aslında İtopya'dan almak istiyordum fakat İtopya hakkında çok kötü yorumlar okudum. Hatalı parça gönderdiklerini, müşteri hizmetlerinin kötü olduğunu söyleyen birçok kişi vardı. Bunların aynısı Vatan için de söylendi fakat Vatan'ın Ankara'da şubesi var. Parça hatalı çıktığında kendilerine gidip şikayetimi yüz yüze getirebilme şansım var. Kısacası Ankara'da şubesi olan, Ziraat Bankası bankkart'a taksit yapabilen tek kuruluş Vatan olduğundan PC'yi Vatan'dan toplamak zorundayım. Ben de daha fazla seçeneğim olmasını isterdim. :/

Bütçem 6300TL. Vatan'dan almak istememin sebebi ürün hatalı olduğunda muhattap olabileceğim birilerinin olması. Aslında İtopya'dan almak istiyordum fakat İtopya hakkında çok kötü yorumlar okudum. Hatalı parça gönderdiklerini, müşteri hizmetlerinin kötü olduğunu söyleyen birçok kişi vardı. Bunların aynısı Vatan için de söylendi fakat Vatan'ın Ankara'da şubesi var. Parça hatalı çıktığında kendilerine gidip şikayetimi yüz yüze getirebilme şansım var. Kısacası Ankara'da şubesi olan, Ziraat Bankası bankkart'a taksit yapabilen tek kuruluş Vatan olduğundan PC'yi Vatan'dan toplamak zorundayım. Ben de daha fazla seçeneğim olmasını isterdim. :/
Ayrı ayrı sitelerden toplama gibi bir imkanınız olsaydı 1660S ve R5 3600'lü bir sistem toplanabilirdi :(

Bu PSU ve kasa nasıl?

6.525 TL'ye böyle bir sistem toplayabildim. Malum Vatan çok pahalı :) Bu sistem oyunlarda daha çok performans verecektir.
1599947340532.png

Merhaba, haftaya bilgisayar toplamayı düşünüyorum. İlk toplama bilgisayarım olacağı için bu konuda bilgisizim. Birkaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle nasip olursa toplamak istediğim sistem;

CPU: Ryzen 5 3600 AM4 + Wraith Stealth 3.6GHz.
GPU: MSI Radeon RX 580 Armor GP OC 8 GB GDDR5 256Bit.
Anakart: ASUS Prime B450M-K AMD B450.
RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3000MHz CL16 Dual kit RAM.
Güç kaynağı: Rampage RMP-600-80P 120mm fanlı.
SSD: WD 240GB Green.
HDD: WD 3.5" 500GB 32MB SATA.
Kasa: EVEREST X-LINE 1x120mm RAINBOW FAN + Şerit USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Sorularım şöyle;
1-) bu parçalar birbirleri ile uyumlu mu? Darboğaz olur mu?
2-) ekstra fana ihtiyacım var mı yoksa parçalarda ve kasada olan fanlar yeterli mi? (Sanırım OC yapmak istiyorsan daha fazla fan gerekiyormuş fakat ben OC yapmayı düşünmüyorum)
3-) yukarıda belirttiğim parçalar linkini attığım kasaya sığar mı?
Vatandan dizdim sistemi fakat netten toplamış olsaydık rahat 1000tl ucuza gelir. Ayrıca hdd eklemedim sonra ekleyebilirsin.
1599947496613.png

Netten toplamış olsaydık;

CPU: R3 3100 = 950 TL
GPU: GTX 1660 Super = 2050 TL
RAM: 2x8gb 3200mhz = 550 TL
Anakart: B450M S2H = 560 TL
Kasa+PSU: Corsair Spec Delta = 850 TL
SSD: Kingston A400 240gb = 260 TL

Ortalama Sistemin Fiyatı = 5200 TL

Son düzenleme:
Topladığınız sistemler ve cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Dolar kuruna ve içinde bulunduğum kısıtlamalara rağmen bu sistemleri görmek sevindirdi. Eğer bütçemi arttıramazsam tavsiye ettiğiniz gibi r3 3100 ve 1660S alacağım. Eğer bütçemi arttırabilirsem ve bu kasayı CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da alırsam daha iyi olur mu? Bu kasa r5 3600 ve rx 580 için iyi midir?

Topladığınız sistemler ve cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Dolar kuruna ve içinde bulunduğum kısıtlamalara rağmen bu sistemleri görmek sevindirdi. Eğer bütçemi arttıramazsam tavsiye ettiğiniz gibi r3 3100 ve 1660S alacağım. Eğer bütçemi arttırabilirsem ve bu kasayı CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da alırsam daha iyi olur mu? Bu kasa r5 3600 ve rx 580 için iyi midir?
Hocam bence ekran kartından kısıp işlemciyi yükseltmek mantıklı bir fikir değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı