R5 3600 ve RX 590 PUBG Düşük FPS

yigitArabacii

Centipat
Ryzen 5 3600
RX590 Pulse
16 GB 3000MHz RAM
480 GB SSD
Bu sistemle PUBG'de 1920×1080 Ultra ayarlarda 55 75 arasi FPS alıyorum. Sizce normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değil. Nasıl normal diyebiliyorsunuz? RX590 ve R5 2600 işlemcim ile 70'in altına düşmüyor FPS'im. Sabit 65 üstü bir FPS alman gerekir o sistemle.
Eğer oyunda gerçekten dendiği gibi Optimizasyon sorunu varsa ne yazıkki normal.
Bende hayret ettim böyle bir sistemle o kadar düşük FPS almasına.

Eğer oyunda gerçekten dendiği gibi Optimizasyon sorunu varsa ne yazıkki normal.
Bende hayret ettim böyle bir sistemle o kadar düşük FPS almasına.
Optimizasyon sorunu var evet ama vasat değil. R5 2600 kullanarak 60 FPS altına inmiyorsam tek çekirdek performansı R5 2600'a göre fazlasıyla yüksek olan R5 3600'e sahip bir sistem 60 FPS altına iniyorsa bu durum hiç normal değildir.

Pubg de sabit fps almak diye birşey yok. Kaç yıl geçti adamlar hala optimizasyonu başaramadı. Ryzen 2700x - Rog strix 1070 - 16 gb ram ve ssd ile 75 fps nin altına düştüğüm oluyor. Sırf fps drop yada düşüşleri yaşamamak için orta ve yüksek ayarlarda karma oynuyorum. Oyun sorunlu. Bence normal öyle olması. Önerim ayarları ultra yapma, sende orta ve yüksek yer yer ultra olmak üzere karma olarak ayarla. Mesela gölgenin ultrada olması pek faydalı değil gibi gibi...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı