R5 3600 ve RX 6700XT sistem nasıl?

Aynı sistemi bu şekilde güncelleyerek almayı düşünüyorum kötü gördüğünüz bir şey var mı?Eki Görüntüle 1130581
Anakartı B550M almanın özel bir nedeni var mı? B450M ile fiyat farkı çoksa ve yakın zamanda upgrade düşünmüyorsan o şekilde biraz daha indirebilirsin fiyatı.

Anakartı B550M almanın özel bir nedeni var mı? B450M ile fiyat farkı çoksa ve yakın zamanda upgrade düşünmüyorsan o şekilde biraz daha indirebilirsin fiyatı.

Hocam işlemciyi 1 yıl içinde 3700X veya 5800X ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de S2H anakartlarda soğutucu bir blok olduğunu öğrendim 180TL farkla alınabilir gibi geldi. B450M-S2H var bir de -150TL diyor fiyat iyice düşüyor aslında ama birkaç yerde B450 anakartların en taban sınıf olduğunu yazmışlardı sizce nasıldır?
Screenshot_4.png

Bu şekilde opsiyonlar var.

Hocam işlemciyi 1 yıl içinde 3700X veya 5800X ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Eğer böyle bir planın varsa en doğrusunu yapıyorsun. Ama planın yoksa boşuna paran gitmesin diye dedim.
ama birkaç yerde B450 anakartların en taban sınıf olduğunu yazmışlardı sizce nasıldır?
Evet öyle ama eğer sen üst seviye OC’ler, SLI vs. hedeflemiyorsan zaten bunun bir önemi kalmıyor. Ben de B450M S2H kullanıyordum. Hiçbir eksik yanını görmedim açıkçası. Maalesef geçenlerde elektrik yüzünden yanınca değiştirdim ben de.

Eğer böyle bir planın varsa en doğrusunu yapıyorsun. Ama planın yoksa boşuna paran gitmesin diye dedim.

Evet öyle ama eğer sen üst seviye OC'ler, SLI vs. hedeflemiyorsan zaten bunun bir önemi kalmıyor. Ben de B450M S2H kullanıyordum. Hiçbir eksik yanını görmedim açıkçası. Maalesef geçenlerde elektrik yüzünden yanınca değiştirdim ben de.

Hocam işlemciyi güncelleyeceğim için B550M-S2H alıyorum o zaman? Bir de aynı sistemin Intel i5-10400F olanı var çevre bileşenleri daha kaliteli sizce hangisi tercih edilmeli güncellemelerle? Intel olandada PSU değişecek sadece.

Screenshot_2.png

Hocam işlemciyi güncelleyeceğim için B550M-S2H alıyorum o zaman? Bir de aynı sistemin Intel i5-10400F olanı var çevre bileşenleri daha kaliteli sizce hangisi tercih edilmeli güncellemelerle? Intel olandada PSU değişecek sadece.

Eki Görüntüle 1130606
Bu onunla aynı fiyat mı? Yani senin yaptığın değişikliklerden ucuza mı geliyor pahalıya mı?

Geri
Yukarı