R5 3600 vs i5 10400F

Sizce en uzun ömürlüsü ve performanslısı hangisi?

10400F, tekli çekirdek performansı olarak 3600'den daha iyi.
3600, çokluğu çekirdek performansı olarak 10400F'den daha iyi.

Uzun lafi kısası oyunların yanında yayin yaparım, render da alırım diyorsaniz 3600; sadece oyun oynarım diyorsaniz 10400F.

@Adem Yıldız_ Yayın yapmayı denemeyi düşünüyorum ama intel işlemciler bana kaliteli geliyor ve daha uzun ömürlü gibi hala ryzen işlemcilere alışamadım.

@Adem Yıldız_ yayın yapmayı denemeyi düşünüyorum ama Intel işlemciler bana kaliteli geliyor ve daha uzun ömürlü gibi hala Ryzen işlemcilere alışamadım.

10400F, tas gibi islemci. Tercih edebilirsiniz.
Ikisi de üzmez. Ben güçlü yanlarını yazdim.
Gerisi sizin bileceginiz iş.

İntel uzun ömürlü olmayı yıllar önce bıraktı. 1151 Soketini geliştirmek yerine V2 sürümünü getirdi. Hep Performansı iyiydi ama gidişatı iyi değildi örneğin İ7 7700 aldım işlemci canavar gibi ama bakıyorsun İ7 8700K çıkmış geçmek istiyorsun anakart soketi değişmiş gibi. Hem Ryzen işlemciler ile AMD FX ön yargısını kırdı. Eskisi gibi güç tüketimi yok, ısınma yok ve performansı çok iyi. Tek çekirdek performansı düşük sadece ama çift çekirdek performansında Intel'i 10. Nesil işlemcilerine kadar ikiye katladı halen iyi gidiyor bence. İleri açısından ve yayın için ben olsam Ryzen alırdım. Kendim bir oyuncu bilgisayarı toplayım keyfime bakayım diyorsanız I5 10400F. 10400F 2060 Super ile profesyonel olarak oyun oynayıp, yayın açan arkadaşlarım var hiç bir sorun yaşamıyorlar. R5 3600 Üstüne voltaj sorunu var mümkünse 3600X tercih edin ya da I5 10400F.

İntel uzun ömürlü olmayı yıllar önce bıraktı. 1151 Soketini geliştirmek yerine V2 sürümünü getirdi. Hep Performansı iyiydi ama gidişatı iyi değildi örneğin İ7 7700 aldım işlemci canavar gibi ama bakıyorsun İ7 8700K çıkmış geçmek istiyorsun anakart soketi değişmiş gibi. Hem Ryzen işlemciler ile AMD FX ön yargısını kırdı. Eskisi gibi güç tüketimi yok, ısınma yok ve performansı çok iyi. Tek çekirdek performansı düşük sadece ama çift çekirdek performansında Intel'i 10. Nesil işlemcilerine kadar ikiye katladı halen iyi gidiyor bence. İleri açısından ve yayın için ben olsam Ryzen alırdım. Kendim bir oyuncu bilgisayarı toplayım keyfime bakayım diyorsanız I5 10400F. 10400F 2060 Super ile profesyonel olarak oyun oynayıp, yayın açan arkadaşlarım var hiç bir sorun yaşamıyorlar. R5 3600 Üstüne voltaj sorunu var mümkünse 3600X tercih edin ya da I5 10400F.
Öncelikle merhabalar hocam.
Ben 2060 alıp I5 10400F olarak sistemimi toplamayı düşünüyorum.
Fakat çoğu profesyonel FPS oyuncusu daha çok işlemciye ağırlık vermiş. Şu şekilde: GTX1060 i9 9900k .
Ben darboğaz yapmaması için ikisini de eşit seviyede tutmayı düşünüyorum fakat ikisi arasında kaldı. Siz olsanız hangisini alırdınız?
Bir de bana bir PSU önerisi verirseniz sevinirim. Ya da içinde PSU bulunan kasalardan önerebilirsiniz.
Yardımlarınız için minnettarım.

Öncelikle merhabalar hocam.
Ben 2060 alıp i5 10400F olarak sistemimi toplamayı düşünüyorum.
Fakat çoğu profesyonel FPS oyuncusu daha çok işlemciye ağırlık vermiş. Şu şekilde: GTX1060 i9 9900K.
Ben darboğaz yapmaması için ikisini de eşit seviyede tutmayı düşünüyorum fakat ikisi arasında kaldı. Siz olsanız hangisini alırdınız?
Bir de bana bir PSU önerisi verirseniz sevinirim. Ya da içinde PSU bulunan kasalardan önerebilirsiniz.
Yardımlarınız için minnettarım.

10400F+RTX 2060 almalısın dostum.
O islemcinin o karta darboğaz yapması imkansız.

Yeni konular

Geri
Yukarı