R5 3600 vs i5 10400F

İntel uzun ömürlü olmayı yıllar önce bıraktı. 1151 Soketini geliştirmek yerine V2 sürümünü getirdi. Hep Performansı iyiydi ama gidişatı iyi değildi örneğin İ7 7700 aldım işlemci canavar gibi ama bakıyorsun İ7 8700K çıkmış geçmek istiyorsun anakart soketi değişmiş gibi. Hem Ryzen işlemciler ile AMD FX ön yargısını kırdı. Eskisi gibi güç tüketimi yok, ısınma yok ve performansı çok iyi. Tek çekirdek performansı düşük sadece ama çift çekirdek performansında Intel'i 10. Nesil işlemcilerine kadar ikiye katladı halen iyi gidiyor bence. İleri açısından ve yayın için ben olsam Ryzen alırdım. Kendim bir oyuncu bilgisayarı toplayım keyfime bakayım diyorsanız I5 10400F. 10400F 2060 Super ile profesyonel olarak oyun oynayıp, yayın açan arkadaşlarım var hiç bir sorun yaşamıyorlar. R5 3600 Üstüne voltaj sorunu var mümkünse 3600X tercih edin ya da I5 10400F.
Öncelikle merhabalar hocam. Aynı soruyu size de sormak istedim
Ben 2060 alıp I5 10400F olarak sistemimi toplamayı düşünüyorum.
Fakat çoğu profesyonel FPS oyuncusu daha çok işlemciye ağırlık vermiş. Şu şekilde: GTX1060 i9 9900k .
Ben darboğaz yapmaması için ikisini de eşit seviyede tutmayı düşünüyorum fakat ikisi arasında kaldı. Siz olsanız hangisini alırdınız?
Bir de bana bir PSU önerisi verirseniz sevinirim. Ya da içinde PSU bulunan kasalardan önerebilirsiniz.
Yardımlarınız için minnettarım.

Öncelikle merhabalar hocam.
Ben 2060 alıp i5 10400F olarak sistemimi toplamayı düşünüyorum.
Fakat çoğu profesyonel FPS oyuncusu daha çok işlemciye ağırlık vermiş. Şu şekilde: GTX1060 i9 9900K.
Ben darboğaz yapmaması için ikisini de eşit seviyede tutmayı düşünüyorum fakat ikisi arasında kaldı. Siz olsanız hangisini alırdınız?
Bir de bana bir PSU önerisi verirseniz sevinirim. Ya da içinde PSU bulunan kasalardan önerebilirsiniz.
Yardımlarınız için minnettarım.

10400F+RTX 2060 almalısın dostum.
O islemcinin o karta darboğaz yapması imkansız.

3600 geçen seneden kalmış bir işlemci İ5 10400F ile yarıştırmak adil değil. Daha yeni bir işlemci ile yarışabilir mesela R5 3600XT.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3600 geçen seneden kalmış bir işlemci i5 10400F ile yarıştırmak adil değil. Daha yeni bir işlemci ile yarışabilir mesela R5 3600XT.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10400F'i sevmen çok doğal dostum ama gayette yarisabilirler.
3600 çoklu çekirdekte, 10400F tekli çekirdekte daha önde.
Tamamen tercih meselesi.

10400F'i sevmen çok doğal dostum ama gayet de yarışabilirler.
3600 çoklu çekirdekte, 10400F tekli çekirdekte daha önde.
Tamamen tercih meselesi.
İki konuda da R5 3600 önde. 10400F işlemcinin önde olduğu konu tekil çekirdek değil oyun performansı. Bu oyun performansı olayını herkes tek çekirdeğe bağlıyor ama olay daha çok mimari farkı ve çekirdekler arası gecikme ile alakalı.

İki konuda da R5 3600 önde. 10400F işlemcinin önde olduğu konu tekil çekirdek değil oyun performansı. Bu oyun performansı olayını herkes tek çekirdeğe bağlıyor ama olay daha çok mimari farkı ve çekirdekler arası gecikme ile alakalı.

Söylediklerin doğru lakin benim dediğim de doğru 😀.
10400F'in tekli çekirdek performansı 3600'den daha yüksek.

Hocam ben tercihimi Intelden yana kullanırım ve i5 10500 alırsanız çok daha iyi olur. Tercih sizin ama GHZ olarak bir tık üstte.

Yeni konular

Geri
Yukarı