R5 3600 vs R5 5600

emretbkgl

Hectopat
Herkese merhaba, GTX 1650 Super ekran kartım ve 16 GB RAM bilgisayarım var internetten araştırmalarıma bakınca bazı oyunlarda 3600 daha fazla FPS veriyor PUBG RDR 2 acaba ekran kartım düşük diye 3600 daha fazla kullandığı için mi sebebini bilemedim. Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600 daha iyi. Maddi olarak sıkıntı yoksa 5600 almanızı tavsiye ederim, ilerde ekran kartını yükselttiğinizde de işinizi görür. Ama 3600 alırsanız da 1650 Super'i rahat besler, yine iyi olur. Sadece 5600 kadar ileriye dönük olmamış olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

FPS Farkı ekran kartlarından kaynaklanıyor. İlk video da 1650 Super var iken , daha düşük fps alınan videoda düz 1650 var. Ek olarak 3600 lü videoda işlemciye boost yapılmış.

evet kardeşim haklısın gözümden kaçmış ekran kartları uçmuş durumda olduğu için işlemci yükseltsem 5600 yada 5600x alsam nasıl olur şuanda mevcut r5 2600 mevcut

evet kardeşim haklısın gözümden kaçmış ekran kartları uçmuş durumda olduğu için işlemci yükseltsem 5600 yada 5600x alsam nasıl olur şuanda mevcut r5 2600 mevcut

Neden olmasın hocam, 5600 veya 5600x güçlü işlemciler. 2600 den 3600 e geçmektense direk 5600 geçmek tabiki daha mantıklı. İleriye dönük olur, daha güçlü bir ekran kartı alacağınız zaman işlemci yenilemenize gerek kalmaz.

Geri
Yukarı