R5 3600 Yüksek sıcaklık

• Konuyu başlatan AAks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 555

AAks

Kilopat
Merhaba R5 3600 kullanıyorum anakartım Tomahawk B450 güç kaynağım Dark Force 500W. Odamın içi 30 derece, kasam Rampage Redsky. Boşta 55 derece oyunda ise 90'ı geçiyor. Core Temp uygulamasını kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün R5 3600 sahipleri aynı durumdayız galiba 😄 Arkadaşların da dediği gibi Turbo modunu kapatıp frekans ve voltaj düşürme yapabilirsiniz.

Oyun oynamazken güç seçeneklerinden güç tasarrufu moduna geçin. Oyuna girdiğinizde yüksek performans yada dengeliye alabilirsiniz. Bende de r5 3600x var boş ta 42 derece tasarruf modunda. Oyuna girince dengeliye alıyorum 60 65 lerde geziyor. Stok soğutucu takılı şuan.

CS:GO gibi oyunlar dışında 1-2 FPS dışında fark görmedim, bence değmez. Oyun için değmez. 62 dereceyi geçmiyor CPB kapatınca.
Stok soğutucu olmasa bile 2-3 FPS için değmez bence. CS:GO, LOL gibi oyunlarda da 10 FPS verse bile zaten kendi FPS'ı yüksek olacağı için gerek kalmaz gibi.
SpeedFan adlı uygulamada ise yük altında 70 gösteriyor Core Temp'de ise 101 derece gördüm hangisi doğru?
SpeedFan güncelleme almadığı için önermem. Eski sistemde kullanıyorum fakat ölçüm için değil.

Geri
Yukarı