R5 3600'den 5600X'e geçmek FPS düşüşünü çözer mi?

Drozvenn

Decapat
Daha fazla  
R5 3600 işlemciye sahibim. Minecraft ETS 2 gibi oyunlar oynarken milisaniyelik droplar giriyor bazı yerlerde. Yeni işlemciye geçsem düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Droplar her parçadan olabiliyor net bir çözümü yok maalesef. Tek tek bütün parçaları değiştirmek zorundasınız. İşlemci değiştirmek de çözebilir tabii ki ancak şanslıysaniz o da. Ben 4 tane parça değiştirdim yine de o mini droplar düzelmedi.

ASUS TUF Gaming B550M-E mATX | işlemci: Ryzen 5 3600 | RAM: G.Skill Ripjaws siyah 2x8 GB RAM | ekran kartı: Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti | disk: 500 GB SSD | soğutma: Corsair H100 240mm | monitör: Rampage RM-550 tactical monitör.

İmzadaki sistem bu.
İmzada yazdığını sonradan fark ettim. Görünüşte işlemci kaynaklı bir sorun veya yetersizlik yok. Bu durumu çözmek için önce dropların sebebini tespit etmek gerek. MSI Afterburner ile oyun içi değerleri takip edin. Drop girdiğinde işlemci frekans değerleri, kullanım değerleri nedir? Bunlara bir göz atın ve bize rapor edin. @Drozvenn

İmzada yazdığını sonradan fark ettim. Görünüşte işlemci kaynaklı bir sorun veya yetersizlik yok. Bu durumu çözmek için önce dropların sebebini tespit etmek gerek. MSI Afterburner ile oyun içi değerleri takip edin. Drop girdiğinde işlemci frekans değerleri, kullanım değerleri nedir? Bunlara bir göz atın ve bize rapor edin. @Drozvenn
Tabiki hocam denediğimde sonuçları atacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı