Valorant FPS düşüşünü RAM önler mi?

Ani FPS düşüşleri sadece RAM'den kaynaklanmaz. Eski HDD kullanıyorsanız olabilir, darboğazdan dolayı olabilir. Tam sisteminizi yazın. 4 GB RAM Valorant için yeterli sayılır. Arkada çok fazla açık uygulama yoksa (Steam, Spotify, Discord vb.) RAM'den olduğunu sanmıyorum.

Sisteminiz nedir?
Ekran kartı: Intel Hd graphics 4600
İşlemci: İntel core i5 4690 @3.50GHz
64 bit.
Ani FPS düşüşleri sadece RAM'den kaynaklanmaz. Eski HDD kullanıyorsanız olabilir, darboğazdan dolayı olabilir. Tam sisteminizi yazın. 4 GB RAM Valorant için yeterli. Arkada çok fazla açık uygulama yoksa (Steam, Spotify, Discord vb.) RAM'den olduğunu sanmıyorum.
Herşey kapalı oynuyorum. Hdd kullanıyorum kaspersky dan baktığımda %19 du durumu sıcaklık değeri çok iyi.

Valorant CS:GO gibi oyunlar işlemci odaklı olduğu için pek fayda etmez ani FPS düşmeleri işlemcinin 90 dereceye çıktığında kendi hızını yarıya düşürmesi sonucu gerçekleşir anladığım kadarıyla HDD varsa RAM yerine SSD alın.

Ekran kartı: Intel HD Graphics 4600.
İşlemci: Intel Core i5 4690 @3.50GHz
64 Bit.

Her şey kapalı oynuyorum. HDD kullanıyorum Kaspersky'dan baktığımda %19'du durumu sıcaklık değeri çok iyi.

Büyük ihtimal FPS droplarınızın sebebi HDD olabilir.

Ani FPS düşüşleri sadece RAM'den kaynaklanmaz. Eski HDD kullanıyorsanız olabilir, darboğazdan dolayı olabilir. Tam sisteminizi yazın. 4 GB RAM Valorant için yeterli sayılır. Arkada çok fazla açık uygulama yoksa (Steam, Spotify, Discord vb.) RAM'den olduğunu sanmıyorum.
Cs:go da 40 fps alıyorum çok rahat dropsuz oynuyorum valla.
Valorant CS:GO gibi oyunlar işlemci odaklı olduğu için pek fayda etmez.
Valorant 60 fps drop yiyorum Cs:go 40 fps çok rahat oynuyorum.

Geri
Yukarı