R5 3600'den 7500F'e geçince FPS değişimi olmadı

Altuğ karatekin

Hectopat
RAM
Corsair Vengence 6200mhz
Ekran kartı
Rtx 3070
Anakart
Tuf b650 plus
İşlemci
7500F
Merhaba, dün R5 3600'den 7500F'e geçtim işlemci darboğaz yapıyor diye lakin oyunlarda vs bir FPS değişimi olmadı. Bir sorun olabilir mi yoksa normal bir durum mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
%80 GPU ve CPU kullanımı ve droplar vardı 500kg bomba atınca. Şu an CPU 30 GPU 99. ama FPS aynı.

Önemli olan FPS değil deneyimdir. Bugün farklı donanımlarla ortalama 120 FPS verecek PC dizersin ama birisinin akıcılığı çok daha iyi olur diğerinden.

Daha stabil ve uzun çalışıyor artık emin ol. Gözle görülür bir fark yoktur sadece
Nasıl yani anlamadım.

Önemli olan FPS değil deneyimdir. Bugün farklı donanımlarla ortalama 120 FPS verecek PC dizersin ama birisinin akıcılığı çok daha iyi olur diğerinden.

Yani yalan olmasın donanımda hızlanma var hissettiriyor. Oyunlardaki drop geçti açılışlar hızlandı vs.

Yani yalan olmasın donanımda hızlanma var hissettiriyor. Oyunlardaki drop geçti açılışlar hızlandı vs.

Bu darboğazın ortada kalkması demektir. Ortalama FPS her zaman değişecek diye bir kaide yok, daha önce yaşadığın donmalar ve ağırlık darboğazdan kaynaklıydı.

Ben de 5600'den 5700X3D'ye geçtim FPS açık dünya oyunlarda neredeyse aynı olmasına rağmen akıcılık çok yükseldi.

Geri
Yukarı