R5 3600'ü satıp R5 5600X'e 1000 TL fazladan vermeye değer mi?

Kasayı 8500 tlye, monitörü 2500tlye aldım toplam 11000 tlye topladım, çok uyguna topladığım için psu kalitesi böyle, şu an psuda sorun yaşamıyorum ama uzun ömürlü kullanacağım için, değiştiririm büyük ihtimal, genelde düşük ayarda fps oyunlar oynadığım için ryzen 5 5600x fps farkı fazla olacak ama, aaa oyunlarında fps farkı çok az olacak, en mantıklısı kasayı satıp 1500 tl ekleyip ryzen 5 5600x b550m kaliteli psu olan bir kasa almak.

Senin gibi kör inat insanlara laf anlatılmayacağını bir kere daha anladım, çok güzel atasözlerimiz var ama buraya uygun sözler değil o yüzden geçiyorum.

Bana benim açtığım konu da darboğazın nedeni net bir şekilde açıklayana kadar konuyla ilgili bilgine inanmıyorum, bir defa yaptığın testlerde sadece CPU kullanım ortalamasını vermişsin, alt çekirdeklerden bile bir habersin, sizin yüzünüzden konuyla ilgisi olmayan, sizin yorumlarınıza denk gelen birçok kişi bu donanım ikilisini alıp mağdur olacak.

Çift kanal RAM'i sana verip %1 low değerlerini düzeltip, bant genişliğini iki katına çıkarana kadar da inanmıyordun ne kadar acayip. Kime inanıyorsun söyle de bilelim sorununu başkası mı çözdü yoksa? Alt çekirdeklerde ne olduğunun bir önemi yok sen darboğazın herhangi bir alt çekirdeğin %100 kullanılmasından dolayı kaynaklandığını düşünüyorsan yanlış gelmişsin. Bu çekirdeklerin tekli gücü ve yükü almalarına göre değişkenlik gösterir. Bir oyundaki render yapılacak harita ve kapmalar ile çizilecek FPS oranı her oyunda çok farklıdır. Koy oraya Ryzen 1950X kullanım değerlerin %20'lerde gezer ama besleme oranı çok daha az olur.

Battlefield 5 performans sorunlu bir oyundur bunu duymayan bilmeyen yok hala ona mı takılıyorsun? Google'da yerli yabancı milyon tane kaynak bulursun bununla ilgili. Forza Horizon 4'te besleme sıkıntısı olabilir normaldir açık dünya ve çizilecek yüksek FPS değerlerine tam anlamıyla yetişemiyordur burada sorun nedir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin yorumlarınıza denk gelen birçok kişi bu donanım ikilisini alıp mağdur olacak.
FPS farkı çok yoksa 1000 TL fazladan vermek istemiyorum.

Evet mağdur olacak aynen, çok büyük FPS farkı var (!).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı