R5 3600X 2060S sistem alınır mı?

333online

Centipat
Makaleler
1
QP SUPER - R5 3600 / 16 GB / RTX 2060S 8GB / 480 GB SSD Oyun Bilgisayarı Arkadaşlar sistem zaten Technopat'ın topladığı QP Super sistemi.
Bu sistem üzerine şu değişiklikleri düşünüyorum:
İşlemci 3600'den 3600X'e yükseltilecek.
Klasik 1TB Seagate HDD eklenecek.
F/P açısından Gaming X yerine Ventus GP OC seçersek performans kaybı çok olur mu? Herkes Gaming X'in soğutma performansını övüyor. Zira 500TL fiyat farkı var. Monitör almakta bana kolaylık sağlar. Gaming X alırsam monitör alamayabilirim.
Şu an oynadığım oyunları zaten kaldırıyor. Sürekli R6 oynuyorum. RDR2 vs de de performansı zaten ortada cihazın. Mimarlık okuduğum için akıcı bir şekilde Photoshop ev AutoCAD kullanmam önemli. O yüzden 200TL fark ile 3600X'i tercih ettim. Sizce nasıl? Görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, kesinlikle alınır tabi ki lakin overlock yapmayacaksanız 3600X almanıza gerek diye düşünüyorum, 3600 ile aralarında küçük bir saat hızı farkı ve 30 TDP'lik bir güç tüketimi farkı var, ben 3600'ün bütün güncel oyunlara ve işlemlere yetebileceğini düşünüyorum. Ayrıca kafanızı karıştırmak istemem ama ülkemize yeni giriş yapmış Palit markasını incelemenizi öneririm diğer markalar ile aralarında ciddi fiyat farkı var. Mesela ben 1660Ti kartı rakiplerinde 2800-3200 TL aralığında iken Palit markasından 2240 TL'ye EKSA garantili satın aldım, siz de eğer fiyat performans düşünüyorsanız ekran kartında Palit markasını tavsiye ederim..

QP SUPER - R5 3600 / 16 GB / RTX 2060S 8GB / 480 GB SSD Oyun Bilgisayarı Arkadaşlar sistem zaten Technopat'ın topladığı QP Super sistemi.
Bu sistem üzerine şu değişiklikleri düşünüyorum:
İşlemci 3600'den 3600X'e yükseltilecek.
Klasik 1TB Seagate HDD eklenecek.
F/P açısından Gaming X yerine Ventus GP OC seçersek performans kaybı çok olur mu? Herkes Gaming X'in soğutma performansını övüyor. Zira 500TL fiyat farkı var. Monitör almakta bana kolaylık sağlar. Gaming X alırsam monitör alamayabilirim.
Şu an oynadığım oyunları zaten kaldırıyor. Sürekli R6 oynuyorum. RDR2 vs de de performansı zaten ortada cihazın. Mimarlık okuduğum için akıcı bir şekilde Photoshop ev AutoCAD kullanmam önemli. O yüzden 200TL fark ile 3600X'i tercih ettim. Sizce nasıl? Görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim
Bence sistem gayet iyi. Ventus olanın dezavantajı soğutma ve RGB yönünde. Ekran kartı 5 derece kadar daha sıcak çalışabilir ama fark edilecek bir performans kaybı olmaz. Sonuçta ikisi de 2060S modeli 😀

Yorumlarınız için teşekkür ederim .
Aklıma soktu bir arkadaş ekime kadar bekle ekimde hem 4.nesil AMD ve 10. Nesil İntelleri beraber gör dedi .
Siz olsanız ne yapardınız ?

Size tavsiyem RTX 2060S yerine RX 5700 almanızdır. Neden derseniz RTX 2060S akıcı bir RTX performansı sunmayacaktır. Bu nedenle 10 yer yer 20 fps daha güçlü olduğundan 1000 lira gibi bir fark verilmesi çok saçma. RX 5700 şuan 2988 tl ye satılıyor durumda. Tavsiyem rx 5700 almanızdır. Paranız ziyan olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı