Çözüldü R5 3600X boşta %100 kullanım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mir-ErL

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç gün önce fark ettiğim sistemin %100 çalışmasını. Bu sorun hakkında birçok konu açılsa da ben hala format atmadan bir çözüm bulabilmiş değilim. Antivirüs taramalarımı yaptım, kötü bir sonuç almadım. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda kalıcı bir çözüm sunabilirler ise çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 3600X
  • MSI B450 Tomahawk Max
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1660 Gaming X 6 GB
  • Corsair 16 GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 RAM
  • Orijinal Windows 10

cpu.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
"
  • Adım #1: Başlat menüsünü açın.
  • Adım #2: Arama çubuğuna “Services.msc” yazın ve Hizmetler aracını başlatın.
  • Adım #3: Çıkan listede "Windows Yönetim Araçları hizmetini" bulun.
  • Adım #4: Hizmete sağ tıklayın ve "Yeniden Başlat" ı seçin.
"

Merhaba, desteğiniz için teşekkürler fakat bu sefer de diğer sistemdekiler %100 çalışmaya devam ediyor bu durum sadece "WMI" sorununu çözdü.
Roguekiller ile tarama yaptırdım ve bir adet mining virüsü buldu ve temizledim. Sorun çözülmüştür.
Merhabalar, birkaç gün önce fark ettiğim sistemin %100 çalışmasını. Bu sorun hakkında birçok konu açılsa da ben hala format atmadan bir çözüm bulabilmiş değilim. Antivirüs taramalarımı yaptım, kötü bir sonuç almadım. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda kalıcı bir çözüm sunabilirler ise çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 3600X.
  • MSI B450 Tomahawk Max.
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1660 Gaming X 6 GB.
  • Corsair 16 GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 RAM.
  • Orijinal Windows 10.

Eki Görüntüle 1135394

Problem rogukiller antivirüs ile tarama yapılarak ve mining isminde bir virüsü silerek çözülmüştür.
"
"

"
"

Merhaba, desteğiniz için teşekkürler fakat bu sefer de diğer sistemdekiler %100 çalışmaya devam ediyor bu durum sadece "WMI" sorununu çözdü.
Roguekiller ile tarama yaptırdım ve bir adet mining virüsü buldu ve temizledim. Sorun çözülmüştür.

Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 3600X.
  • MSI B450 Tomahawk Max.
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1660 Gaming X 6 GB.
  • Corsair 16 GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 RAM.
  • Orijinal Windows 10.

Eki Görüntüle 1135394

Problem rogukiller antivirüs ile tarama yapılarak ve mining isminde bir virüsü silerek çözülmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı