R5 3600X için anakart önerisi

Arkadaşların dediğine katılıyorum sırf B550 diye giriş seviyesi bir anakart almazdım, her iksinide kullanmış biri olarak söylüyorum, B450 S2h'den geçiş yaptım bunu öneririm, VRAM soğutması vs. başarılı bir anakart.

Güzelmiş,ben de öneririm.

İsmi sırf B550 diye saçma sapan anakart önerenler var, komedi. PCI-E 4.0 özelliği için dandik VRM'li anakartları önermeyin.

B450 Tomahawk MAX, B450 Gaming Plus MAX, B450M PRO4, B450M TUF PRO S modelleri alacağınız o dandik B550'lerden çok daha iyi.

Elinizdeki anakart yetmiyor mu? Anlamadım pek. Bütçeniz yetiyorsa alttakini alın, yetmiyorsa üsttekini.

Anakartım sistemimdeki tam performansı almam için yeterli bir anakart değilmiş araştırmalarım sonucu ve forumdan edindiğim bilgiye göre.
Ekran kartı ve işlemci konusunda fark var hocam. Olurda 5000 serisi işlemci ve 6000 serisi ekran kartı alınırsa anakarttan ziyadesiyle faydalanır. Arkadaşımız zaten S2H B450 kullanıcısı şahsen ben değişterecekse bari yeni nesile geçsin diye düşünüyorum. İlla benim attığım olmak zorunda değil.

Bir kullanıcıya yorum olarak mı yazdınız tam olarak anlayamadım, komple ekran kartı ve işlemci seçimimde mi uyumluluk problemi var

Son düzenleme:
Ekran kartı ve işlemci konusunda fark var hocam. Olur da 5000 serisi işlemci ve 6000 serisi ekran kartı alınırsa anakarttan ziyadesiyle faydalanır. Arkadaşımız zaten S2H B450 kullanıcısı şahsen ben değiştirecekse bari yeni nesle geçsin diye düşünüyorum. İlla benim attığım olmak zorunda değil.
Yeni nesil diye çöp anakarta para vermek zorunda değil. Taş gibi B450 alır yoluna bakar tek kaybı PCI-E 4.0 olur. O da hayati bir kayıp değil.

Yaşadığınız sorunların anakart kaynaklı olduğundan emin misiniz? Sorun anakartta değilse sonra üzülürsünüz. B450 Tomahawk Max'ya da yeni çıkan ASUS TUF'lar olabilir.

R5 3600X uyumlu RAM önerisi genel olarak sayfamda sorunlarımı paylaştım aslında belki sorunlarım hakkında yardımcı olabilirsin hala emin değilim o yüzden bazı parçalarda değişikliğe gidiyorum
Arkadaşların dediğine katılıyorum sırf B550 diye giriş seviyesi bir anakart almazdım, her iksini de kullanmış biri olarak söylüyorum, B450 S2H'den geçiş yaptım bunu öneririm, VRM soğutması vs. başarılı bir anakart.

Veya uygun fiyatlara bulursan ASUS TUF serisi ATX bir anakart alabilirsin.

ASUS TUF GAMING B450M-PLUS II 4400MHz (OC) DDR4 SOKET AM4 M.2 HDMI DVI-D mATX Anakart | ITOPYA çok anlayamadım farkını indirimdeymiş sizce sizin attığınız mı daha iyi benim attığım mı ortalama olarak sizin attığınızı da gözden çıkardım ona göre yorum yapabilirsiniz

Son düzenleme:
R5 3600X uyumlu RAM önerisi genel olarak sayfamda sorunlarımı paylaştım aslında belki sorunlarım hakkında yardımcı olabilirsin hala emin değilim o yüzden bazı parçalarda değişikliğe gidiyorum

ASUS TUF GAMING B450M-PLUS II 4400MHz (OC) DDR4 SOKET AM4 M.2 HDMI DVI-D mATX Anakart | ITOPYA çok anlayamadım farkını indirimdeymiş sizce sizin attığınız mı daha iyi benim attığım mı ortalama olarak sizin attığınızı da gözden çıkardım ona göre yorum yapabilirsiniz

TUF B450M PLUS II olan iyi değil. Düz TUF B450 PLUS II modeli ise VRM yapısı olarak ilk varyant TUF'lardan daha iyi ve yüksek ihtimal TUF Pro S ayarı ama %100 bilgi bulamadım onun hakkında. Kısaca B450 Tomahawk daha iyi ama mümkünse TUF B450M PRO S. VRM yapısı olarak TUF B450M PRO S = TUF B550 PLUS denebilir.

Geri
Yukarı