R5 3600X için sıvı soğutucu tavsiyesi

ozzyozzi

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

3600X, ASUS RTX 2060 Super 8 GB ekran kartım, 16 GB RAM, B550M anakartım ve Cooler Master MB511 kasaya sahibim. Üst tarafa 240Mm'ye kadar destekli sıvı soğutucu almak istiyorum. OC yapmadan kullanacağım bazıları yeter diyor fakat 80 derecelerde gezinen sıcaklık değerleri canımı sıkıyor. Bilgisayarı Vatan'dan aldığım için sanırım oradan alırsam montaj yapabilirlermiş. Kararsız kaldım. Kimisi gerek yok sıvı soğutucu belli süreden sonra işlevini yitirir, kule tipi alsam çok büyük ve şık durmuyor bir de anakarta baskı uygulamakta. Vatan'daki tercihlerimde de çok bir alternatifim yok.

CM ML240L V2 RGB modeline bakıyorum iş görmez diyorlar. Az bütçeyi yukarı çıkarıyorum Corsair H100I RGB Platinium kalıyor. Kararsız kaldım ne önerirsiniz?

Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB Cooler Review - KitGuru
Buradaki linktekilere göre işimi görür gibi fakat işte biraz şansız olunca diyorum 800 liralık sıvı soğutucu alırım sızar bir sıkıntı çıkar korkuyorum işin açıkçası.

Işi bilmediğim için gerekçeleriyle açıklarsanız çok sevinirim. Ne önerirsiniz?
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
OC falan uğraşmayacağım diyorsanız bence kule tipi soğutucu kısmını bir kez daha gözden geçirin.
Çünkü fiyat olarak çok uygun kalıyor. Ben bu soğutucu ile 60 dereceyi henüz geçmedim. (CPB açık ve oyunlarda Ultra ayarlarda)
200TL gibi bir fiyata soğutma kısmını halledip kalan bütçeyle başka bir parça alabilirsiniz.
Sıvı soğutma bu işlemci için lüks kalır.

PF 240'ı 3900x ile kullanıyorum hocam. Senin işlemci için stok soğutucunun yetmesi lazım aslında. Ancak sıcaklık fazla geldi. Yine de sıvı soğutucu çok fazla o işlemci için. İyi bir hava soğutucu işini rahatça görür.

PF240 veya
Kusura bakmayın fiyatını görmemişim indirim varmış PF240'da. PF240 alın.

Hocam neden vatan siz kolaylıkla takarsınız 😀
hocam hiç anlamadığım için yoksa elbette takılır fakat cesaret edemiyorum.
OC falan uğraşmayacağım diyorsanız bence kule tipi soğutucu kısmını bir kez daha gözden geçirin.
Çünkü fiyat olarak çok uygun kalıyor. Ben bu soğutucu ile 60 dereceyi henüz geçmedim. (CPB açık ve oyunlarda Ultra ayarlarda)
200TL gibi bir fiyata soğutma kısmını halledip kalan bütçeyle başka bir parça alabilirsiniz.
Sıvı soğutma bu işlemci için lüks kalır.
çok büyük gelmiyor mu gözünüze snaki böyle anakarta zarar verecekmiş gibi geliyor
Kusura bakmayın fiyatını görmemişim indirim varmış PF240'da. PF240 alın.
evet herkesin önerdiği bir marka model fakat işte birinde sızdırmazlık garantisi var birinde daha iyi soğutma var benim takmayı bilmemem var var oğlu var

Yeni konular

Geri
Yukarı