R5 3600X RTX 2070 Sistem Mavi Ekran Veriyor

skyrah

Centipat
Öncelikle bir ay önce bir sistem topladım işim için aktif olarak kullanmayacağım ama 7/24 açık olması gereken sistem özelliklerimi de yazayım belki bir faydası olur.
Anakart: Gigabyte X570 ud
RAM: 16 GB Corsair Vengeance Pro
Ekran kartı: Zotac RTX 2070 amp Extreme
İşlemci: Ryzen 5 3600X
Sıvı soğutma: NZXT X52 Kraken
PSU: Corsair VS650
Bilgisayarı kurdum çalıştırırken birkaç hata aldım ama umursamadım zaman zaman açılırken arka arkaya mavi ekran verdiği oluyordu UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP şeklinde ve güç bela açıyordum açtıktan sonra açık bıraktığım süreçte hiçbir hata almıyordum elektrikler gidene kadar elektrikler gidince aynı eziyeti çekiyordum bugün bilgisayar kendi kendini resledi ekrana görüntü gelmedi reset atmaya çalıştım bir işe yaramadı Power tuşuna basılı tuttum etki etmedi en son Power'in gücünü çektim sonra tekrar taktım uzunca bir süre açılmadı RAM'leri çıkartıp taktım farklı RAM'ler denedim bir fayda etmedi ekran kartını çıkarıp taktım farklı ekran kartları denedim fayda etmedi bir kere şans eseri devamlı res atmayı denerken ekrana anakart logosu gelip bilgisayar resledi kendini bir dahaki sefere güç bela açtım bilgisayarı aygıt yöneticisinde ekran kartında kod 43 hatasını gördüm Driver sildim yükledim ekran sanki bilgisayara F5 atıyorlarmış gibi gidip gelip kitlenip şifre girme yerine geri atmaya başladı tekrar farklı ekran kartları denedim fayda etmedi test etmediğim işlemcim PSU ve anakartım kaldı sorunun hangisinden kaynaklandığı hakkında fikri olan veya bu olayla ilgili çözüm önerisi olan arkadaşlarımız varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı