R5 3600X RTX 3070 sistem PSU önerisi

RivRivRiv

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bir sistem toplaması yapıyorum şu anda da.
Sistem:
AMD Ryzen 5 3600X.
ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming anakart.
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 3600 MHz CL 16.
Samsung 980 Pro 1 TB NVMe M.2 SSD.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 OC 8 GB.
Corsair iCUE H150i Elite Capellix RGB 360mm işlemci sıvı soğutucu.
Bu sistemde herhangi bir performans kaybı yaşamayacağım tasarruflu bir PSU önerisi alabilir miyim?

Merhabalar.
Bir sistem toplaması yapıyorum şu anda da.
Sistem:
AMD Ryzen 5 3600X.
ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming anakart.
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 3600 MHz CL 16.
Samsung 980 Pro 1 TB NVMe M.2 SSD.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 OC 8 GB.
Corsair iCUE H150i Elite Capellix RGB 360mm işlemci sıvı soğutucu.
Bu sistemde herhangi bir performans kaybı yaşamayacağım tasarruflu bir PSU önerisi alabilir miyim?
Bütçenizi bilmiyorum ama Corsair RM850 tavsiye ederim. Bu fiyat bandında şu an en iyisi. Üstelik 10 yıllık garanti kapsamı altında.

Bu Corsair'de rm 850 ile rm 850X arasında nasıl fark var. Fiyatı yarı yarıya değişiyor.
X serisinde Japon diğer seride ise Tayvan üretim kapasitör kullanıldığı yazılmış. Ancak bu seri uzun zamandır üretiliyor ve bildiğim kadarıyla o fark 2019'da üretilen seride kaldı. Ayrıca RMx serisi enthusiast sınıfı için değil de daha çok workstationlar için sayılabilir. Son kullanıcı olarak aralarındaki farkı hissetmezsiniz. Rm serisi de oldukça iyidir.

Bu üründe %100 japon kapasitör olduğunu belirtmiş gigabtye o yüzden fiyatını da baz alırsak iyi bir tercih olacaktır. Sisteminize zaten @Techno.Patates hocamın önerdiği ya da benim önerdiğim model fazla fazla yetecektir.
Testperde patlayan kötü bir PSU. Tier E.

[psucultists] PSU Tier List

Gigabyte GP-P750GM 750 W Review - With an Explosive Attitude

"Eksiler listemize bakarak muhtemelen fark etmiş olacağınız, oldukça fazla olan olumsuzluklardan bahsetmenin zamanı geldi. Yeni başlayanlar için, örneğim aşırı güç değerlendirmesi sırasında öldü, bu büyük bir utanç."

Bütçe ne kadar PSU için?

Geri
Yukarı