R5 3600X RX 570 Sistem Nasıl?

Daldala

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bir sistem topladım sizce nasıl? İleride pişman olmak istemiyorum. Oyun oynamayacağım o yüzden 1650 Super tercih etmedim.
Sistem özellikleri;

AMD Ryzen 5 3600X işlemci.

Sapphire nitro+ RX 570 4 GB ekran kartı.

MSI B450M Mortar Max anakart.

G.Skill Ripjaws V 8 GB 3600 MHz RAM ( ileride 8×2 yapacağım. )

Samsung 970 EVO Plus 500 GB SSD.

Zalman ZM650 GVII güç kaynağı ( bu konuda önerilerinizi bekliyorum. )

Kasa konusunda Phanteks P300A düşünüyorum burada da tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerini Corsair yap. Ben kendim 5 yıldır kullanıyorum birkez olsun beni kalitesinden yanıltmadı... Ekran kartını bir tık yükseltmeni tavsiye ediyorum ve ASUS tercih etmelisin. Güç kaynagınıda 650 yerine 750 yapmalısın. İlerdeki değişiklerde farkı görebilirsin özellikle 80+gold veya 80 Plus serilerine bakmalısın. İşlemci için kullanacagın sıvı sogutmamı hava soğutmamı kullancaksın. Eğer fark etmez dersen hava girişi ve çıkışı iyi aktaracagın bir kasa tercih et, sistem güzel bence gayet yeterli.

Merhaba bir sistem topladım sizce nasıl? İleride pişman olmak istemiyorum. Oyun oynamayacağım o yüzden 1650 Super tercih etmedim.
Sistem özellikleri;

AMD Ryzen 5 3600X işlemci.

Sapphire nitro+ RX 570 4 GB ekran kartı.

MSI B450M Mortar Max anakart.

G.Skill Ripjaws V 8 GB 3600 MHz RAM ( ileride 8×2 yapacağım. )

Samsung 970 EVO Plus 500 GB SSD.

Zalman ZM650 GVII güç kaynağı ( bu konuda önerilerinizi bekliyorum. )

Kasa konusunda Phanteks P300A düşünüyorum burada da tavsiyelerinizi bekliyorum.
Oyun oynamayacakmışsın o zaman rx 570'te yüksek kalır, ikinci el 100 - 200 TL ekran kartı bak. RAM'i de şuan 2x8 yaparsın hem.

Cevap verenlere teşekkürler, yanlış başlıktan 24.00'e kadar mesaj yazamıyordum. (soruyu sordu gitti demeyin.) Sadece görüntü verecek ekran kartı tavsiyeleriniz şu an en çok ihtiyacım olan şey o konuda önerilerinizi bekliyorum. Ekran kartını 100-300 arası getirebilirsem anakart, RAM ve PSU'yu da yükseltebilirim bu sayede.

Oyun oynamayacakmışsın o zaman RX 570'te yüksek kalır, ikinci el 100 - 200 TL ekran kartı bak. RAM'i de şu an 2x8 yaparsın hem.
RAM'lerini Corsair yap. Ben kendim 5 yıldır kullanıyorum birkez olsun beni kalitesinden yanıltmadı... Ekran kartını bir tık yükseltmeni tavsiye ediyorum ve ASUS tercih etmelisin. Güç kaynagınıda 650 yerine 750 yapmalısın. İlerdeki değişiklerde farkı görebilirsin özellikle 80+gold veya 80 Plus serilerine bakmalısın. İşlemci için kullanacagın sıvı sogutmamı hava soğutmamı kullancaksın. Eğer fark etmez dersen hava girişi ve çıkışı iyi aktaracagın bir kasa tercih et, sistem güzel bence gayet yeterli.

Kasa öneriniz var mı? Ben Phanteks markasının P300A modelini seçmiştim ek fanlarla birlikte gayet iyi bir soğutması var sanıyorum. RAM konusunda hala karar vermedim örnek olarak yazmıştım o RAM'leri önerilerinizi dikkate alacağım.
Ekran kartı konusunda RX 570 bile çok fazla, sadece görüntü verecek ekran kartı alabilirim. Bu konuda da beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
Cevap için teşekkürler.

RAM'lerde Corsair'den şaşma derim. Soğutması olsun hızı gayet iyi. Kasa daha büyük kasalar maliyet gerektirir. Ekran kartında ögle rahatsız edecek fan sesi duymayacaksın bile. Ekrqn kartın ne kadar iyiyise ilerisi için yararlı olacagını düşünüyorum. Sisteme gayet yeterli. Ben sistemimi AMD üstüne kurmuştum. Gayette sitabil çalışıyor.

Teşekkürler, bir aksilik olmazsa bu sistemi alacağım. Daha sonra performans, hız bilgilerini yazarım başka arkadaşlarında bilgisi olur.

Geri
Yukarı