Çözüldü R5 3600X RX 5700 XT sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reasonn

Hectopat
Daha fazla  
Call of Duty Warzone oynarken oyun bir anda dondu kendi kendine reset atmaya çalıştı ve atamadı geri de açılmadı. Bilgisayar normal olarak açılıyor klavye, fare geliyor kulaklık geliyor fakat görüntü yok. Tahmini olarak parola ekranını geçiyorum RAM ışıkları ayarladığım gibi oluyor daha sonra ise açılma sesi var görüntü yok. Monitör bozuldu diye başka monitör denedim fakat çalışmıyor. Anakart girişinden görüntü almaya çalıştım o da fayda etmedi. BIOS pilini çıkarttım taktım fakat sorun yine aynı. Ekran kartını çıkartıp başka ekran kartı taktım görüntü yine yok. Başka kablo denedim görüntü yok. Anakarta giden kabloları çıkarttım taktım tekrar görüntü yine yok. En son olarak bellekleri çıkarttım taktım tekrar bu sefer de klavye mouse ışıkları yok ve açılma sesi de gelmiyor. Yazılımsal mı donanımsal mı bilmiyorum ama forumda bulduğum şeyleri denedim bir çözüm bulamadım. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum çok sinirliyim. Hafta sonu olduğu için de hiçbir bilgisayarcıya götürme şansım da yok. Bana yardım ederseniz çok sevinirim.

PC donanım

Ryzen 5 3600X
ASUS TUF Gaming B450M Pro
G.Skill 16 GB Trident RGB RAM
Sapphire Nitro+RX 5700 XT

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM yuvalarını D2-D4'ten D1-D3'e aldım, BIOS için ekran geldi girdim ayarlarımı hallettim. Sonra çıkış yaptım fakat sistem 3 kere tekledi açılmadı, daha sonra açıldı fakat siyah ekran aynı şekilde devam ediyordu, güç tuşuna uzun süre basarak restart attım ve mavi ekranda Windows ile ilgili sorun oluğunu söyledi.

Hiçbir şey yapmadan devam ettim, sistem açıldı zaman GPU sürücüsü silinmişti tekrar kurdum şu an bir problem yok.

Hocam bu arada çok çok teşekkür ederim. Yardımların için minnettarım.
Herhangi bip sesi hatası alıyor musun? Veya anakartta arıza ısıgı yanıyor mu?

@Reasonn BIOS ekranını acıp XMP kapatmayı denedin mi?

Herhangi bir ses vermiyor anakartta uyarı ışığı bulunmuyor maalesef.

Herhangi bir ses vermiyor anakartta uyarı ışığı bulunmuyor maalesef.

Hoxam BIOS'a giremiyorum ekran gelmiyor çünkü sinyal yok hatası veriyor.

İmkanın varsa baska bir RAM'le de dene.
Diğer belleği de yuvasına takacam hocam böyle açtım bir şey olmadı aynı yine

Görüntü gelmedi hocam başka monitör ile deneyeceğim şimdi.

Diğer belleği de yuvasına takacağım hocam böyle açtım bir şey olmadı aynı yine.

Görüntü bu monitör de de gelmedi.

Ekran kartının girişini de silgi ile temizlesem bir şey olur mu?

Son düzenleme:
Diğer belleği de yuvasına takacağım hocam böyle açtım bir şey olmadı aynı yine

Görüntü bu monitör de de gelmedi.

Ekran kartının girişini de silgi ile temizlesem bir şey olur mu?

Ekran kartıyla alakalı oldugunu sanmıyorum, yukarı da baska bir ekran kartıyla denedigini yazmıssın. Dedigim gibi baska bir RAM'le dene.

Geri
Yukarı