R5 3600X sistem açılmıyor

398185

Hectopat
Merhaba, İtopya'dan satın aldığım PC:
NVIDIA 1660 Super.
AMD 3600X.
Gigabyte B450 Gaming.

Sorunum şu, teknik servise götürdüm adam PC'yi açıyor sorun yok deyip eve yolluyor. Evde açmak istedigimde açıyorum kapayınca daha da açılmıyor.
Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
UPS kullandım olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer teknik serviste açılıp çalışıyosa parçalarda sorun yok demektir. Sende eve geldiğinde bir defalık da olsa çalıştırabiliyosan psu da da sorun yok demektir. Anlamadım bende yani nasıl bir şeymiş bu.. Bi arkadaşımın benzer bir sorunu olmuştu ve sorunun kasadaki power tuşu olduğunu anlamıştık, onlara bir bak bari başka bir şey gelmedi aklıma.

Merhaba, İtopya'dan satın aldığım PC:
NVIDIA 1660 Super.
AMD 3600X.
Gigabyte B450 Gaming.

Sorunum şu, teknik servise götürdüm adam PC'yi açıyor sorun yok deyip eve yolluyor. Evde açmak istedigimde açıyorum kapayınca daha da açılmıyor.
Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
UPS kullandım olmadı.

Teknik servisin yanında PC'yi kapatıp açmayı denediniz mi?

Anlıyorum hocam ama evinizdeki prizde toprak hattı yoksa ya da sıkıntılıysa aköm korumalı priz veya UPS etki etmeyecektir. Benim düşüncem bu yönde
Teşekkürler Ben en iyisi Garantiye vereyim
Tekrardan merhaba Garantiye verdim garantiden çıktı Eve geldim taktım fişe bi kaç dakika Ytye girdim şak diye kapandı

Son düzenleme:
Bu noktada evinizdeki elektrik hattinda sorun oldugu bariz belli oldu sanirim. Bir elektrikci cagirip kontrol ettirmenizde fayda var.

Reis tekrardan merhaba sorunu çözmüş bulunmaktayım. 10 kere garantiye gönderdim. Bu ne rezillik? Yapmamışlar, anakart gücü dağıtmıyor. Power tuşuna basayım dedim, olmadı. Kısa devre yaptım, çarpıldım. Teşekkürler yardım ettiğin için. Elektriklerde hiçbir şey yokmuş :/

Geri
Yukarı