R5 3600X sistemde Düzenli Mavi Ekran Sorunu

Selamlar
Sistem şu şekilde
AMD Ryzen 5 3600X
MSI GeForce GTX1660 Ti Armor 6 GB OC
MSI B450 PRO- M.2 Max
Corsair 2x8GB DDR4 3200 RAM.
Güç kaynağı 650W 80+
Sistemi ortalama 1 ay önce sıfır topladım. 3 - 4 gün önce mavi ekran aldım bir kere. Yazılımsal olduğunu düşündüğüm için pek ciddiye almadım ama tekrar etti.
Dün format attım ve ortalama 15-18 saattir sorunsuz kullanıyordum ancak az önce tekrardan mavi ekran aldım ve öncekilerde dahil mavi ekranların hepsinde hata kodu farklı. Ayrıca Memtest ile 6 saatlik testin sonucunda herhangi bir sorun bulunamadı.
DotA 2 Full ayarlarda herhangi bir sorun olmadan 200 FPS civarında oynayabiliyorum. Donma, kasma hiçbir sorun yok.
Ayrıca sistem ilk geldiğinde işlemciyle ilgili ısınma sorunu vardı yük altında 70 boşta 55 derece civarında çalışıyordu. Recep Baltaş'ın yüklediği videodan yola çıkarak voltajı 1.3750 seviyesinden 1.3250'ye çektim ısınma sorunu kalmadı. Şu an boşta 43 yük altında 58-60 derece civarında çalışıyor.
Sistemi İtopya'dan topladım ve şu an geri göndermek istemiyorum çünkü git/gel elime ulaşması neredeyse 20 gün sürecek kuvvetle muhtemel.
Sorun nedir sizce?
Ayrıca forumda ki neredeyse bütün mavi ekran ile ilgili konuları inceledim/denedim sorun düzelmedi konuyu yanlış yere açtıysamda affola :)

Minidump dosyalarını paylaşın.
Nasıl paylaşacağımı bilmiyorum tarif edebilir misiniz ?
CMOS ile BIOS sıfırlayın stok ayarlarda bir deneyin.
Bios sıfırladıktan sonra herhangi bir ayar yapmam veyahut biosu tekrardan güncellemem gerekiyor mu ? Tekrardan güncelleme gerekirse elimde şuanda flash yok o nedenle soruyorum. :)
Minidump dosyalarını paylaşın.
Desktop.rar - 257 KB
Hocam şöyle bırakayım. Rarlayıp upload yapmak zorunda kaldım diğer türlüsüne windows müsade etmiyor sanırım.
Ayrıca eklemek istiyorum. Bazı programlar nadiren siyah ekran veriyor. Herhangi bir antvirüs, antimalware programı kullanmıyorum.
1589472618723.png

Son gönderiyi düzenlerken şöyle bir hata aldım. Bu hatayı da sıkça vermeye başladı. Format attığımdan beri var , yani herhangi bir program oyun vs yüklemeden önce de alıyordum nadiren.
Son olarak eklemek istiyorum. Arada bir kasadan çok ince tiz bir ses geliyor. Fan sesi olduğunu sanmıyorum. Yük altında olup olmaması önemli değil boştayken de gelebiliyor.

Son düzenleme:
Nasıl paylaşacağımı bilmiyorum tarif edebilir misiniz ?

Bios sıfırladıktan sonra herhangi bir ayar yapmam veyahut biosu tekrardan güncellemem gerekiyor mu ? Tekrardan güncelleme gerekirse elimde şuanda flash yok o nedenle soruyorum. :)

Desktop.rar - 257 KB
Hocam şöyle bırakayım. Rarlayıp upload yapmak zorunda kaldım diğer türlüsüne windows müsade etmiyor sanırım.
Ayrıca eklemek istiyorum. Bazı programlar nadiren siyah ekran veriyor. Herhangi bir antvirüs, antimalware programı kullanmıyorum.
Eki Görüntüle 562433
Son gönderiyi düzenlerken şöyle bir hata aldım. Bu hatayı da sıkça vermeye başladı. Format attığımdan beri var , yani herhangi bir program oyun vs yüklemeden önce de alıyordum nadiren.
Son olarak eklemek istiyorum. Arada bir kasadan çok ince tiz bir ses geliyor. Fan sesi olduğunu sanmıyorum. Yük altında olup olmaması önemli değil boştayken de gelebiliyor.
Coil whine olabilir
İnce tiz ıslık sesi internetten bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı