R5 3600X termal macun önerisi

Hocam cıvıkmış katıymış kaç gram mış ne yapacaksınız sürüp kapatacaksınız. Kendim kullanıyorum gayet iyi değerler veriyor bu kadar takılmayın. Önemli olan ne kadar serin çalıştırdığı.
Ne kadar düşürdü sıcaklık?
AMD kendi değerlerinden iyi mi verior stok macunlardan
Bunu öneririm ben de kullanıyorum. Tek sıkıntısı sürmesi çok zor, katı bir malzeme.
Sürmesi neden çok zor?
ilk defa süreceğim de bu macunu niye sıkıntı?
Katı demişsiniz, nasıl sürebilirim bunu yanında spatula çıkmıyormuş.

Son düzenleme:
Sürmesi neden çok zor?
ilk defa süreceğim de bu macunu niye sıkıntı?
Katı demişsiniz, nasıl sürebilirim bunu yanında spatula çıkmıyormuş.
Yaklaşık 2 saat önce termal macunumu tekrar yeniledim, 7-8 ay olmuştu. Aynı macunla yeniledim. Macunun yapısı zaten spatula şeklinde ama 2 kere denedim sürmeyi cidden sürülmüyor, ilkinde elimle yaymak zorunda kalmıştım. Bu sefer sürmedim orasına ve orta alt-üst kısmına bir miktar sıkıp direk soğutucuyu monte ettim.

Yaklaşık 2 saat önce termal macunumu tekrar yeniledim, 7-8 ay olmuştu. Aynı macunla yeniledim. Macunun yapısı zaten spatula şeklinde ama 2 kere denedim sürmeyi cidden sürülmüyor, ilkinde elimle yaymak zorunda kalmıştım. Bu sefer sürmedim orasına ve orta alt-üst kısmına bir miktar sıkıp direk soğutucuyu monte ettim.
Pinlerin altına macun kaçmamasına dikkat etmek gerek değil mi ufak bir şey bile gelse yakar işlemciyi?
Siz belirli bölgelerine mercimek tanesi büyüklüğünde sıkıp fanı kapattınız yani?

Pinlerin altına macun kaçmamasına dikkat etmek gerek değil mi ufak bir şey bile gelse yakar işlemciyi?
Siz belirli bölgelerine mercimek tanesi büyüklüğünde sıkıp fanı kapattınız yani?
Evet öyle yaptım. Pinlere gelirse işlemciyi yakacağını sanmam çünkü macun iletken değildir. En kötü ihtimalle pinlere geldiği için işlemci çalışmayacaktır. Pinlere gelme ihtimali epey düşük bu arada, işlemci anakarta monteli iken sürerseniz neredeyse imkansızdır.

Geri
Yukarı