R5 3600X uyumlu RAM önerisi

PlanB

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba;
Anakart: Gigabyte B450M H (S2H değil) 3600MHz.
Ekran kartı: MSI RX5700 GB Mech Gaming X.
İşlemci: R5 3600X.
RAM: G.Skill Sniper X 16 GB(2x8) 3600MHz CL19.
SSD: 256 GB m.2.
PSU: 750W 80 Bronze.
Sistemim bu şekilde.
RAM'lerimi 32 yapmak istiyorum ancak RAM'lerimin de sistemimle uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Komple RAM'lerimi mi değiştirmeliyim yoksa artırmam yeterli olacak mı? Bir de bu RAM'lerim CL19 aynı modelin daha düşük CL değeri olan modelini alabilir miyim, elimdeki RAM'lerle çalışır mı?
Anakart değişecek 4 slotlu olabilecek . Aklında bu anakartın 2 slotu var sorusu olanlar için belirtmek istedim.

Son düzenleme:
Aynı RAM'den almanız daha iyi olacaktır. Uyumluluk sorunu yaşanabilir. Ayrıca bence elinizdeki RAM'leri satıp 2 tane 2x8 ya da 4x8 kit almanız daha mantıklı.

Tamam aynı RAM'lerden alayım problem değil ancak genel olarak işlemcimle uyumlu mu sorunlarımı sistemimle uyumsuzluktan dolayı mı yaşıyorum acaba. Elimde zaten 2x8 var 4x8 yapmayı düşünüyorum
4x8 yapmaktansa 2x16 yapması daha mantıklı.
elimde 2x8 sekiz var zaten değiştirmem gerekmiyorsa uyumluluk problemi yaşamayacaksam üstüne ekleme yapmayı tercih ederim maddi açıdan

Ne sorunları yaşıyorsun? RAM'ler uyumluluk konusunda iyilerdir aslında.

Mavi ekran alıyorum XMP ile frekans yükselttiğimde, kendim yükseltiyorum voltajı 1.2 de bırakıyor, voltajıyla da kendim oynayamam hiç bilgiye sahip değilim voltaj konusunda çünkü, anakarttan kaynaklandığını söyleyen oldu, RAM'lerin kalitesiz olduğunu söyleyen oldu. Aslında hiçbir konuda net sorunumun sebebini bilmiyorum önceki konularıma bakarsan yardımcı olabilirsin belki

Yeni konular

Geri
Yukarı