R5 3600X ve 5700 XT sistem toplama

Bütçe
7000-8000
Final olarak;
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 3.80GHz 35MB Soket AM4 Wraith Spire Fanlı
Anakart: MSI B450 TOMAHAWK 3466MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI ATX
Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah RGB Ram
Ekran Kartı: Sapphire RX 5700 XT Nitro+ 8GB GDDR6 ARGB 256Bit DX12 Gaming
Sabit Disk: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM010 3.5" 7200RPM SATA3.0 NCQ
SSD Disk: Adata XPG SX8200 Pro 256GB 3500/1200MB/s 3D NAND PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD Disk - ASX8200PNP-256GT-C
Kasa: CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Temperli Cam USB 3.0 Psu'suz Mid Tower Kasa
PSU: Gigabyte G750H 750W 80+ Gold

Kasada ama emin değilim.
Bu sisteme kasa olarak 400-600 TL arası tavsiye verebilir misiniz?
Aerocool Aero One bu kasaya bakabilirsiniz. Performansını bilmiyorum. Ama kasa önü açık hava akışı kötü durmuyor. İncelemelerine bakmak lazım. Tavsiye edebilirim ama araştırmanız koşulu ile.

Aerocool Aero One bu kasaya bakabilirsiniz. Performansını bilmiyorum. Ama kasa önü açık hava akışı kötü durmuyor. İncelemelerine bakmak lazım. Tavsiye edebilirim ama araştırmanız koşulu ile.
Açık kasa istemiyorum çünkü fanlar sürekli tozları çekecek bu da kasa içerisinin sürekli temizlenmesi gerektiğine işaret :)

O zaman benim kasamdan alın. 3 tanede güzel fan ekleyin.

MSI MPG Gungnir 100P kasam. Cougar CF-T12S x 3 kullandığım 3 fanda bunlar. İndirim günlerinde 38 liraya aldım tanesini. Çokta memnunum bu fanlardan sessiz gürültüsüz. CFM değeride iyi.

Hatta 4 fan alsanız daha iyi olur. 2 fan öne 2 fan üste. Ben sıvı soğutucu kullandığım için önde 3 kullanıyorum

O zaman benim kasamdan alın. 3 tanede güzel fan ekleyin.

MSI MPG Gungnir 100P kasam. Cougar CF-T12S x 3 kullandığım 3 fanda bunlar. İndirim günlerinde 38 liraya aldım tanesini. Çokta memnunum bu fanlardan sessiz gürültüsüz. CFM değeride iyi.

Hatta 4 fan alsanız daha iyi olur. 2 fan öne 2 fan üste. Ben sıvı soğutucu kullandığım için önde 3 kullanıyorum
Üzgünüm ama bu ürünlerle bütçemin iyice üstüne çıkmış olacağım :(

Üzgünüm ama bu ürünlerle bütçemin iyice üstüne çıkmış olacağım :(
O zaman kasa konusunda görsel zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre başka bir model bakabilirsiniz. Kasa biraz kişisel bir donanım. Bu arada tavsiye vermeden önce fiyatına bakmamıştım. Ben şuan güncel fiyatların altında aldım. O yüzden tavsiye etmiştim kusura bakmayın lütfen.

Son olarak MSI MAG VAMPIRIC 010M bu modelede bir göz gezdirin. Beğenmezseniz başka kasalara bakabilirsiniz.

Güç kaynaksız satıldığına emin olun. Gamebooster, Rampage, Everest, Dark, Gamepower, Gamemax gibi yan sanayi ürünleri almayın bu sisteme yeter 😁

Corsair, Cooler Master, Thermaltake, MSI, Phantenks, Nxzt gibi markalara bakın.

O zaman kasa konusunda görsel zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre başka bir model bakabilirsiniz. Kasa biraz kişisel bir donanım. Bu arada tavsiye vermeden önce fiyatına bakmamıştım. Ben şuan güncel fiyatların altında aldım. O yüzden tavsiye etmiştim kusura bakmayın lütfen.

Son olarak MSI MAG VAMPIRIC 010M bu modelede bir göz gezdirin. Beğenmezseniz başka kasalara bakabilirsiniz.

Güç kaynaksız satıldığına emin olun. Gamebooster, Rampage, Everest, Dark, Gamepower, Gamemax gibi yan sanayi ürünleri almayın bu sisteme yeter 😁

Corsair, Cooler Master, Thermaltake, MSI, Phantenks, Nxzt gibi markalara bakın.
Teşekkürler, araştıracağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı