R5 3600X ve RTX 2060S sistem nasıldır?

killinginthename

Femtopat
Daha fazla  
12 Kasım tarihinde dolar kuru 7.70 civarlarındayken klavye ve mouse haricinde sistemi 12500 TL'ye topladım. Fiyat hakkında görüşlerinizi alabilirim.

Gigabyte B450M S2H / RTX 2060 Super (MSI Ventus) / AMD Ryzen 3600X / Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB) 3600 MHz DDR4 / Samsung 970 Evo Plus 500GB SSD / Zalman ZM700-LXII 700W PSU / Cooler Master TD500 MESH SİYAH (3xFAN) / ASUS VG24VQ 23, 6" Curved monitör / MSI Vigor GK50 Elite KAILH BOX WHITE Switch / SteelSeries Rival 3 MOUSE

Bu bütçede TD500 takmak mantıksız olmuş. O işlemciye o anakart olmamış. Vengeance LPX tavsiye etmem. 970 Evo Plus almanın lüzumu var mıydı? A2000 takılabilir.
-TD500 niçin mantıksız olmuş, görüntüsünü beğendiğim için tercih ettim.
-Anakart ne gibi sıkıntı çıkarır işlemciyle birlikte?
-Vengeance lpx problemi nedir bu ramin, 3600 MHz ve uygun fiyatlıydı.
-Evo plus'ı yüksek çözünürlüklü videolar renderlayacağım için lüzumlu olarak düşündüm.

TD500 niçin mantıksız olmuş, görüntüsünü beğendiğim için tercih ettim.
Kusura bakmayın, dalgınlığıma gelmiş. Neden öyle yazmışın anlamadım. TD500 güzel bir tercih olur.
Anakart ne gibi sıkıntı çıkarır işlemciyle birlikte?
Anakartınızın VRM'leri 3600X'e yetmeyebilir. Bu bütçede anakarta ayırdığınız bütçeyi arttırmanızı tavsiye ederim.
Vengeance LPX problemi nedir bu RAM'in, 3600 MHz ve uygun fiyatlıydı.
Bu belleğin DRAM yongaları kalitesiz oluyor. XMP açarken bile sorun yaşayabiliyorsunuz o yüzden tavsiye etmem.
Evo Plus'ı yüksek çözünürlüklü videolar Renderlayacağım için lüzumlu olarak düşündüm.
Tamam, onu takmak mantıklı.

Kusura bakmayın, dalgınlığıma gelmiş. Neden öyle yazmışın anlamadım. TD500 güzel bir tercih olur.

Anakartınızın VRM'leri 3600X'e yetmeyebilir. Bu bütçede anakarta ayırdığınız bütçeyi arttırmanızı tavsiye ederim.

Bu belleğin DRAM yongaları kalitesiz oluyor. XMP açarken bile sorun yaşayabiliyorsunuz o yüzden tavsiye etmem.

Tamam, onu takmak mantıklı.
Yanıtınız için teşekkür ederim, yükseltme yapacak olduğumda dediklerinizi aklımda bulunduracağım. Sistemi kuralı 2 hafta kadar oluyor sanırım.

Geri
Yukarı