R5 3600X ve RTX 2070 Super sistem toplama

Bütçe
25.000 TL
Kusuruma bakma bilgisayar ile işim vardı. :)

ASUS ROG STRIX 23.8" XG248Q 240Hz: 3.692,61
Apex 7: 1.499 TL
Arctis Pro: 3.799 TL
Rival 650: 1099 TL
Cloth 3XL: 1.089 TL
Hepsi 11188,61 TL ediyor.
Evet, ben de bunu anlatmaya çalışıyorum arkadaşlara. Sadece öneri istiyorum ama öneri yapmak yerine Oturma takımı dahil mi falan yazıyor.
Bilgisayar'da değiştirmemi önerdiğiniz bir yer varsa memnuniyetle karşılarım bu arada mesela PSU, C4 gibi diyen arkadaş yorum yapmadı. PSU kötüyse PSU seçimlerini atayım.

POWER BOOST FURY 750W
POWER BOOST 700W 80+ Bronze
POWER BOOST GLACIER 750W
THERMALTAKE Litepower 750W
THERMALTAKE Smart BX1 650W
COOLER MASTER MWE 600W
COOLER MASTER MWE 650W
COOLER MASTER MWE 700W
COOLER MASTER MWE 750W
COOLER MASTER Elite V4 600W
SHARKOON SHP650 V2 650W
COOLER MASTER Elite V4 500W
POWER BOOST FURY 650W
Ee arkadaşlar öneriniz yok mu hiç?

Son düzenleme:
Evet, ben de bunu anlatmaya çalışıyorum arkadaşlara. Sadece öneri istiyorum ama öneri yapmak yerine oturma takımı dahil mi falan yazıyor.
Bilgisayar'da değiştirmemi önerdiğiniz bir yer varsa memnuniyetle karşılarım bu arada mesela PSU, C4 gibi diyen arkadaş yorum yapmadı. PSU kötüyse PSU seçimlerini atayım.

Power Boost Fury 750W.
Power Boost 700W 80+ Bronze.
Power Boost glacıer 750W.
Thermaltake Litepower 750W.
Thermaltake Smart BX1 650W.
Cooler Master MWE 600W.
Cooler Master MWE 650W.
Cooler Master MWE 700W.
Cooler Master MWE 750W.
Cooler Master Elite V4 600W.
Sharkoon shP650 V2 650W.
Cooler Master Elite V4 500W.
Power Boost Fury 650W.
Ee arkadaşlar öneriniz yok mu hiç?

Power Boost marka haricindekiler tercih edilebilir. Benim tavsiyem Sharkoon olurdu kaliteli ve fiyatı uygun bir modeldi gecen hafta 400 TL'ye bir arkadaşıma PC toplarken kullandım.

Bunların haricinde ekipmanlariniz gerçekten üst segment ve kaliteli kulaklikda bir tık daha ucuz bir model isterseniz Corsair virtuoso oldukça beğenilen ve kaliteli bir model.

Monitörü pek bilmiyorum ama üst segment kaliteli bir ürüne benziyor monitörü kaliteli tutmakta fayda var RTX 3090 bile kullansanız monitörunuz ne ise o kadar görürsünüz sonuç olarak.

Ekipmanları kaliteli tutmanın bir artisida her yıl bozulan ya da degisilmesi gereken ekipman masrafından kurtulmuş olursunuz uzun ömürlü ürünler tercih ettiğiniz için.

Sırf ekipmanları 10.000Tl vermek yerine daha az verin ve RTX 3070"li bir sistem toplayın bence. Çok saçma bir sistem.
Ekipmanım hiç yok o yüzden ekipmana bu yüzden bu kadar bütçe ayırdım.
Power Boost marka haricindekiler tercih edilebilir. Benim tavsiyem Sharkoon olurdu kaliteli ve fiyatı uygun bir modeldi gecen hafta 400 TL'ye bir arkadaşıma PC toplarken kullandım.

Bunların haricinde ekipmanlariniz gerçekten üst segment ve kaliteli kulaklikda bir tık daha ucuz bir model isterseniz Corsair virtuoso oldukça beğenilen ve kaliteli bir model.

Yok fiyat konusunda sıkıntı yok. Sizce bu sisteme en uygun PSU hangisiyse onu önerebilirsiniz.

Ekipmanım hiç yok o yüzden ekipmana bu yüzden bu kadar bütçe ayırdım.

Yok fiyat konusunda sıkıntı yok. Sizce bu sisteme en uygun PSU hangisiyse onu önerebilirsiniz.
O zaman cooler master mwe 750w tercih edebilirsiniz daha ileriye dönük upgrade ye açık bir sistem olur forumda kullanan ve memnun kalan birkaç kişide görmüştüm

Monitörü pek bilmiyorum ama üst segment kaliteli bir ürüne benziyor monitörü kaliteli tutmakta fayda var RTX 3090 bile kullansanız monitörunuz ne ise o kadar görürsünüz sonuç olarak.

Ekipmanları kaliteli tutmanın bir artisida her yıl bozulan ya da degisilmesi gereken ekipman masrafından kurtulmuş olursunuz uzun ömürlü ürünler tercih ettiğiniz için.
Monitörün özelliklerini söyleyeyim isterseniz.

240 Hz
1080p
1ms
FreeSync (AMD), G-Sync (NVIDIA) FreeSync (AMD) Uyumlu

Sadece belirgin özelliklerini yazdım isterseniz sizde bu linkten inceleyebilirsiniz

240 Hz.
1080P.
1ms.
FreeSync (AMD), G-Sync (NVIDIA) FreeSync (AMD) uyumlu.

Sadece belirgin özelliklerini yazdım isterseniz sizde bu linkten inceleyebilirsiniz.

[/Quote

240 Hz.
1080P.
1ms.
FreeSync (AMD), G-Sync (NVIDIA) FreeSync (AMD) uyumlu.

Sadece belirgin özelliklerini yazdım isterseniz sizde bu linkten inceleyebilirsiniz.

Ne tarz oyunlar oynuyorsunuz acaba FPS ağırlıklı oyunlar oynamiyor iseniz IPS panel tavsiye ederim onun haricinde 240Hz ve 1ms üstüne ROG kalitesi gayet güzel bir ürün.

O zaman Cooler Master MWE 750W tercih edebilirsiniz daha ileriye dönük upgrade ye açık bir sistem olur forumda kullanan ve memnun kalan birkaç kişide görmüştüm.

Böyle oldu sizin dediğiniz PSU'yu seçtiğimde başka bir öneriniz var mı?
Genel de FPS ağırlıklı oyunlar oynuyorum CS, Valorant, PUBG gibi
Bir de IPS panel, 240 Hz, 1ms bir monitör daha buldum önerir misiniz bu monitörü?

Dosya Ekleri

• asdasdasdasdas.png
    asdasdasdasdas.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 26
Böyle oldu sizin dediğiniz PSU'yu seçtiğimde başka bir öneriniz var mı?

Genel de FPS ağırlıklı oyunlar oynuyorum CS, Valorant, PUBG gibi.

Monitör alternatifi olarak bakmanızı tavsiye ederim genelde profesyonel oyunculukta kullanılan bir model.

Sistemde gördüğüm kadarıyla anakart maks 3600MHz destekliyor fakat RAM'ler 4133 MHz bu sebeple RAM'ler maks 3600 hızda calisabilir. Ustelik sistem kaliteli parçalarla donatildigi için microatx yani ufak anakart bir tık siritabilir bu konudada daha yüksek frekanslar destekleyen ATX standartlarinda anakartlara bakmanızı öneririm.

Monitör alternatifi olarak bakmanızı tavsiye ederim genelde profesyonel oyunculukta kullanılan bir model.

Sistemde gördüğüm kadarıyla anakart maks 3600MHz destekliyor fakat RAM'ler 4133 MHz bu sebeple RAM'ler maks 3600 hızda calisabilir. Ustelik sistem kaliteli parçalarla donatildigi için microatx yani ufak anakart bir tık siritabilir bu konudada daha yüksek frekanslar destekleyen ATX standartlarinda anakartlara bakmanızı öneririm.
Seçebildiğim anakartlar bunlar

GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4
GIGABYTE B450M DS3H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4
GIGABYTE B450M GAMING 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4
GIGABYTE B550M S2H 5000MHz(OC) DDR4 Soket AM4
GIGABYTE B550M DS3H 4000MHz(OC) DDR4 Soket AM4

Bu monitöre bakabilir misiniz bir de?

Yeni konular

Geri
Yukarı