R5 3600X ve RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

Bütçe
10000-12000

Pentagramm

Femtopat
Daha fazla  
Bu sistemi şu anki kura bağlı olarak topladım. Henüz bileşenler elimde değil sadece kasayı aldım.
Pin girişleri konusunda pek bilgim yok bileşenlerim için hangi PSU'yu almalıyım?
Sizce değiştirmem gereken bir yeri var mı?

- ROG STRIX B550-F (Wi-Fi) anakart
-ASUS Dual RTX 3060 Ti ekran kartı
-R5 3600X işlemci
-XPG Gammix 3200MHz CL16 (2x8) RAM
-XPG Spectrix S40G 512 GB M.2 SSD
-Aerocool Airhawk Duo

Bu sistemi şu anki kura bağlı olarak topladım. Henüz bileşenler elimde değil sadece kasayı aldım.
Pin girişleri konusunda pek bilgim yok bileşenlerim için hangi PSU'yu almalıyım?
Sizce değiştirmem gereken bir yeri var mı?

- ROG STRIX B550-F (Wi-Fi) anakart
-ASUS Dual RTX 3060 Ti ekran kartı
-R5 3600X işlemci
-XPG Gammix 3200MHz CL16 (2x8) RAM
-XPG Spectrix S40G 512 GB M.2 SSD
-Aerocool Airhawk Duo
Çok emin değilim ama darboğaz yapma ihtimalini internetten bakmanızı öneririm.

Sistem gayet iyi PSU olarak şunu alabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam o M.2 SSD ısınıyordu.

Çok emin değilim ama darboğaz yapma ihtimalini internetten bakmanızı öneririm.

2K kullanımda yapmayacağını okudum lakin 1080P'de gideri olur mu ondan emin değilim.

Sistem gayet iyi PSU olarak şunu alabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam o M.2 SSD ısınıyordu.

Onun yerine bir öneri var mı? Samsung Evo olur gibi geldi anakart değişikliğine gitmezsem zaten 2 slotta da soğutucu var.
Anakart bir tık pahalı, o ekran kartı yerine aynı fiyatta olan bu kart daha mantıklı olur. Kaliteli bir 650W yeterli olur PSU olarak.

Hangi anakart ile değiştirebilirim ileriye dönük olsun istiyorum uzun süreli kullanım açısından

Son düzenleme:
Onun yerine bir öneri var mı? Samsung Evo olur gibi geldi anakart değişikliğine gitmezsem zaten 2 slotta da soğutucu var.

Samsung Evo çok iyi olur. Ama M.2 kadar hızlı olmaz. Bence gerek yok M.2'ye Samsung Evo işini hayli hayli görür. 1080P'de çok darboğaz olmaz merak etme. Anakart olarak şunu da alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı