R5 3600X ve RTX 3060 Ti'lı sistem önerisi

Bütçe
17000

patrickmahomes

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, öncelikle bu şekilde açılmış çok fazla sayıda konu olduğunu biliyorum. Ancak ülkemiz o kadar değişken bir ekonomik yapıya sahip ki, bu konular üzerinden ulaştığım sistemlerin hiçbirisi güncel değil. Dolayısıyla sizden güncel fikirlerinizi almak isterim. Bu tarz hazır kasalar için takip etmem gereken veya sizin de halihazırda takip ettiğiniz büyük bir indirim varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

@Sir Benjamin hocam, özellikle sizin fikrinizi merak etmekteyim. Bütçem 17000 TL, ancak ekran kartı ve işlemciyi alıp diğer kısımları koyver yapmak istemiyorum. Bu sebeple bütçemi bir miktar daha aşabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırma yapıp geliyorum, biraz bekleteceğim.

Öneri için teşekkürler, takip ettiğim sistemler arasında bu da var, işlemciyi soğutmak için kullandıkları soğutucu yeterli midir sizce? Kasa hakkında da pek bir fikrim yok, ek bir fan almam gerekir mi?

@patrickmahomes yani, bulduğum sistemler pek de tatmin edici değil ne yazık ki.

@xToua'nın attığı sistem daha iyi duruyor, ben sırf RX 6600 ve RTX 3060 sistemler bulabilmiştim. PCKolik güvenilir bir site diye biliyorum.

@patrickmahomes yani, bulduğum sistemler pek de tatmin edici değil ne yazık ki.

@xToua'nın attığı sistem daha iyi duruyor, ben sırf RX 6600 ve RTX 3060 sistemler bulabilmiştim. PCKolik güvenilir bir site diye biliyorum.
Vakit ayırdığın için teşekkür ederim hocam, bizim cebimiz yanacak gibi duruyor :)

İşlemciyi soğutmak için kullandıkları soğutucu yeterli midir sizce?

Hayır değil, ekstra fan şart.

Kasa hakkında da pek bir fikrim yok, ek bir fan almam gerekir mi?

Yok ona gerek yok. 3 tane önde 1 tane de egzoz olmak üzere 4 fanla geliyor kasa.
Vakit ayırdığın için teşekkür ederim hocam, bizim cebimiz yanacak gibi duruyor :)

Rica ederim, RTX 3060 sistemler daha yaygın şu an. RX 6600 var bir de. 3060 Ti hayal gibi duruyor PcKolik'teki sistem haricinde.

Geri
Yukarı