R5 3600X ve RX 580 sistemin kalitesi nasıl?

IchimaruGin

Hectopat
İyi Sosyaller. Sistemi 3 sene önce bir tanıdığım toplamıştı. Sistemi kullanmaya başladıktan sonra yer yer ekran kartının bu sistem için yetersiz olduğunu söyleyenler vs olmuştu ve bir süredir bilgisayarın performansında düşüklük var (işlemcide stok fan var ve termal macun fana sürülü hâlde gelmişti, o zamandan beri değiştiremedim çünkü fanın vidaları yalama olmuş bir türlü çıkartamadım öylece kullanmaya devam ediyorum...)

Kasa: darkFlash Skywalker 650W 80+Br RGB Mid Tower (4 fanlı olanından)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor 3.80 GHz
Anakart: Prime B450M K
Ekran Kartı: Dual Radeon RX580 8 GB
RAM: Vengeance LPX DDR4 3200MHz (8x2)
SSD: Samsung V-NAND 970 EVO NVMe M.2 500GB

Mevcut ekonomik şartlar gereği şu an için parçalarda herhangi bir değişim yapmam çok zor fakat "şunun yerine şunu alsaydın daha iyi olurdu" dediğiniz parçalar varsa ve önerirseniz çok sevinirim. Yeterli maddi imkanlara sahip olduğum zaman gerekli değişiklikleri yapmak istiyorum çünkü. Teşekkürler.

Bir de başlıktan alakasız ileride yayın yapmayı vs düşünüyorum da şu anki sistemi hesaba katarsak yayını ekran kartı üzerinden vermem mi daha sağlıklı olur yoksa işlemci üzerinden mi, fikrinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet yeterli. Profesyonel oynamıyorsun sonuçta. İleride güzel bir GPU'ya geçiş yaparsın olur biter.

İyi sosyaller. Sistemi 3 sene önce bir tanıdığım toplamıştı. Sistemi kullanmaya başladıktan sonra yer yer ekran kartının bu sistem için yetersiz olduğunu söyleyenler vs olmuştu ve bir süredir bilgisayarın performansında düşüklük var (işlemcide stok fan var ve termal macun fana sürülü hâlde gelmişti, o zamandan beri değiştiremedim çünkü fanın vidaları yalama olmuş bir türlü çıkartamadım öylece kullanmaya devam ediyorum...)

Kasa: darkFlash skywalker 650W 80+br RGB mid Tower (4 fanlı olanından)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor 3.80 GHz.
Anakart: Prime B450M K
Ekran kartı: Dual Radeon RX580 8 GB.
RAM: Vengeance LPX DDR4 3200MHz (8x2)
SSD: Samsung V-NAND 970 EVO NVMe M.2 500GB.

Mevcut ekonomik şartlar gereği şu an için parçalarda herhangi bir değişim yapmam çok zor fakat "şunun yerine şunu alsaydın daha iyi olurdu" dediğiniz parçalar varsa ve önerirseniz çok sevinirim. Yeterli maddi imkanlara sahip olduğum zaman gerekli değişiklikleri yapmak istiyorum çünkü. Teşekkürler.

Bir de başlıktan alakasız ileride yayın yapmayı vs düşünüyorum da şu anki sistemi hesaba katarsak yayını ekran kartı üzerinden vermem mi daha sağlıklı olur yoksa işlemci üzerinden mi, fikrinizi belirtirseniz çok sevinirim.

580i satıp 1660 Super 2060 RX 6600 geçersen akar gider makine.

Yeni konular

Geri
Yukarı