R5 3600XT RTX 2070S sistemde görüntü gidiyor ve fanlar hızlanıyor

hyalcinarikan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 5-6 aylık bir sistemim var. Son bir haftadır 3-4 kere bu sorunu yaşadım, bir anda ekranın görüntüsü gidiyor ve görüntü kaynağı bulamadığı için monitörüm kendini kapatıyor. Bununla eş zamanlı olarak kasamın bütün fanları yüksek hızlarda dönmeye başlıyor ve sadece kasadaki güç düğmesinden kapatabiliyorum.

Bir kere güç düğmesinden kapattığım için Windows'u yeniden kurmam gerekti ama sonrasında açılırken bir sıkıntısı olmadı. Bu problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Kasamın özellikleri: 2070S Gaming X Trio | Ryzen 5 3600XT | ASUS B450 TUF Pro | G.Skill Ripjaws V 16 GB(8x2) 3200MHz CL16 | High Power Performance GD 750W | 860 EVO 500GB | CM TD500 Mesh.

Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçaların hepsini İncehesap'tan ayrı ayrı alıp kendim montajlamıştım sorunun hangi parçada olduğunu nasıl anlayabilirim? Veya İncehesap bu konuda nasıl bir hizmet veriyor biliyor musunuz?

Bende tam bilmiyorum ama sorun anakart ya da ekran kartında olabilir(büyük ihtimal anakart). Bir tanıdığınız varsa başka anakart takıp(diğer parçalara ellemeyin) deneyin bakalım aynısı olacak mı? Hata devam ediyorsa sorun o parçada değildir. Böyle tüm parçalara yapmanız lazım. Biraz uğraştırıcı ama kesin çözüm.

Bende tam bilmiyorum ama sorun anakart ya da ekran kartında olabilir(büyük ihtimal anakart). Bir tanıdığınız varsa başka anakart takıp(diğer parçalara ellemeyin) deneyin bakalım aynısı olacak mı? Hata devam ediyorsa sorun o parçada değildir. Böyle tüm parçalara yapmanız lazım. Biraz uğraştırıcı ama kesin çözüm.
Anlıyorum şu an bi anakart bulabilir miyim bilmiyorum ama bir çevreme soracağım bu esnada başka önerilere de açığım başkaları tarafından.

Yeni konular

Geri
Yukarı