R5 3750H ve GTX 1650 ile düşük FPS

EmirBaran

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba TUF Gaming laptopumda düşük FPS alıyorum donanım olarak da.
AMD Ryzen 7 3750h.
GTX 1650 4 GB.
8 GB RAM.
Bulunuyor FPS değerleri 100ü görmüyor çoğu zaman 40 70 arası fakat 144Hz monitör var FPS 100ü geçmeyecekse neden 144Hz monitör var ki? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Not: Başlıkta R5 yazmışım R7 olacaktı kusura bakmayın

Son düzenleme:
Zaten çok FPS meraklısı biri değilim grafik meraklısı da değilim 60 ya da 80 FPS sabit verse yeter fakat sabitlediğim zaman bile drop giriyor.
Hocam dediğim gibi ben de Nvidia 450 MX kullanıyorum. RAM tek kanal iken oyunlar çok sıkıntı yaratıyordu. Zaten aynı mimariyi kullanıyor olması lazım. Fakat sizin kartınız hem masaüstü hem de daha güçlü. Siz de etkisi daha iyi olacaktır bence.

Hocam dediğim gibi ben de NVIDIA 450 MX kullanıyorum. RAM tek kanal iken oyunlar çok sıkıntı yaratıyordu. Zaten aynı mimariyi kullanıyor olması lazım. Fakat sizin kartınız hem masaüstü hem de daha güçlü. Siz de etkisi daha iyi olacaktır bence.

Yetkili serviste çift kanal RAM'ın daha iyi olacağını söyledi nihai performansa ayarlayabilirsiniz dedi ayarladım ama 10 dakika sonra tekrar yüksek performans moduna giriyor.

Başka oyunlarda FPS değerlerine baktınız mı? Valorant optimizesi sorunlu bir oyun.

Evet birçok oyunda en düşük ayarlarda oynamama rağmen düşük FPS sorunu yaşıyorum.
Evet birçok oyunda en düşük ayarlarda oynamama rağmen düşük FPS sorunu yaşıyorum.

Buna Batman gibi hikayeli oyunlar ve Fortnite gibi Battle Royale oyunlarda dahil.

Buna Batman gibi hikayeli oyunlar ve Fortnite gibi Battle Royale oyunlarda dahil.
İnternetten benzer sistemle kıyaslama yaptınız mı peki ? Çünkü size düşük gelebilir fakat belki kartınızın

Hocam bazı testlere baktım Asus Tuf Gaming markali laptop ile yapıyorlardı. Testlerde tek kanal RAM ile 450 MX den düşük performans veriyor gibi geldi bana. Zaten aynı bilgisayar ise pek beklentiniz olmasın düşük olması normal. İşlemci tarafı kötü sizin bilgisayarım sanırsam.

İnternetten benzer sistemle kıyaslama yaptınız mı peki? Çünkü size düşük gelebilir fakat belki kartınızın.

Hocam bazı testlere baktım ASUS TUF Gaming markali laptop ile yapıyorlardı. Testlerde tek kanal RAM ile 450 MX'den düşük performans veriyor gibi geldi bana. Zaten aynı bilgisayar ise pek beklentiniz olmasın düşük olması normal. İşlemci tarafı kötü sizin bilgisayarım sanırsam.

Evet bende ASUS TUF kullanıyorum ASUS iyidir diye almıştım gerçekten birçok şeyi ile mükemmel ama galiba yanlış modeli seçmişim işin kötü tarafı bu bilgisayara şu an çok yüklü bir fiyat istiyorlar kimsenin o fiyata alıp pişman olmasını istemem umarım dikkat ederler ama bu durum sadece ASUS'ta değil Acer HP Dell gibi markalarda da var.

Evet bende ASUS TUF kullanıyorum ASUS iyidir diye almıştım gerçekten birçok şeyi ile mükemmel ama galiba yanlış modeli seçmişim işin kötü tarafı bu bilgisayara şu an çok yüklü bir fiyat istiyorlar kimsenin o fiyata alıp pişman olmasını istemem umarım dikkat ederler ama bu durum sadece ASUS'ta değil Acer HP Dell gibi markalarda da var.
Hocam HP ile aynı özellikteki laptoplarda sorun göremedim ben. Bence temiz bir format atın. Sonra oyunlarda Nvidia kullandığından emin olun. Bide işlemci sıcaklığına bakabilirseniz iyi olur.

Hocam HP ile aynı özellikteki laptoplarda sorun göremedim ben. Bence temiz bir format atın. Sonra oyunlarda NVIDIA kullandığından emin olun. Bir de işlemci sıcaklığına bakabilirseniz iyi olur.

Hocam işlemci 80 derece civarında geziyor format atmak istemiyorum çünkü bunun 2 sebebi var 1. komik gelebilir ama nasıl yapılıyor tam bilmiyorum 2. Windows lisansım gider mi bilmiyorum.

Hocam işlemci 80 derece civarında geziyor format atmak istemiyorum çünkü bunun 2 sebebi var 1. komik gelebilir ama nasıl yapılıyor tam bilmiyorum 2. Windows lisansım gider mi bilmiyorum.
Bilgisayarı aldığınızda Windows ile mi geldi ? Komik gelmesine gerek yok hocam. Ben de pek bilgi sahibi değilim fakat elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı