R5 4300G - 32 GB RAM'li sistem alınır mı?

jbliayfon

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Benim eski bilgisayarım i5 650'ye sahip bir arkadaşım RX580 ve PSU alıp upgrade et dedi. Daha sonra kendi elindeki Ryzen 5 4300G işlemcili APU sistemi bana teklif etti. 32 GB RAM var sistemde. Sizce bu sistem alınır mı? APU ile rahat oyun oynayabilir miyim?

Hocam alınmaz. 32 GB RAM biraz show açıkçası. Ayrıca APU sistemlerde oyun oynanmaz. Bir GPU'nun vereceğinden çok çok daha az performans verecek.

Hocam alınmaz. 32 GB RAM biraz show açıkçası. Ayrıca APU sistemlerde oyun oynanmaz. Bir GPU'nun vereceğinden çok çok daha az performans verecek.

Teşekkür ederim. Aslında fiyat uygun olduğu için kafamı kurcalıyordu. İşlemci de çok eski değil. 32 RAM meselesine gelince grafik için yüksek RAM tüketiyor o yüzden sistemde 32 var.

Rx580, i5-650 modeline darboğaz yapar. Size önerdiği sisteme ne kadar dedi bilmiyorum ama ona ayıracağınız bütçe üstüne elinizdeki parçaları satıp daha iyi bir sistem yakalayabilirsiniz.

RX580, i5-650 modeline darboğaz yapar. Size önerdiği sisteme ne kadar dedi bilmiyorum ama ona ayıracağınız bütçe üstüne elinizdeki parçaları satıp daha iyi bir sistem yakalayabilirsiniz.

580 benzeri dedi yani tek 580 demedi ama kendi APU sistemine 5 bin civarı istiyor. Evet ben de kendi parçalarımı satmayı düşündüm ama pek talep yok.

580 benzeri dedi yani tek 580 demedi ama kendi APU sistemine 5 bin civarı istiyor. Evet ben de kendi parçalarımı satmayı düşündüm ama pek talep yok.

i5-650 maalesef sizi tatmin edecek düzeyde bir ekran kartı için yetersiz kalır. 5 bin o sisteme çok fazla. Kendi ürünlerinizi normal piyasanın biraz altına koyun ya da bilgisayarcılar bir tık ölü fiyattan alabiliyorlar. Eğer sizin için problem değilse 7K bandına APU sistemler satılıyordu onların ikinci eli tahminimce 5, 5-5k arası olacaktır. Sistem olarak güçlüler ve daha sonrasında ekran kartı ekleyebilirsiniz. Sıfır isterseniz 7K bandında hala APU sistemler mevcut.

i5-650 maalesef sizi tatmin edecek düzeyde bir ekran kartı için yetersiz kalır. 5 bin o sisteme çok fazla. Kendi ürünlerinizi normal piyasanın biraz altına koyun ya da bilgisayarcılar bir tık ölü fiyattan alabiliyorlar. Eğer sizin için problem değilse 7K bandına APU sistemler satılıyordu onların ikinci eli tahminimce 5, 5-5k arası olacaktır. Sistem olarak güçlüler ve daha sonrasında ekran kartı ekleyebilirsiniz. Sıfır isterseniz 7K bandında hala APU sistemler mevcut.

Hocam yanlış anlaşıldım sanırım. Benim kendi sistemim i5 650. bunu yükseltmek istedim. Arkadaşımın bana vermek istediği sistem ise Ryzen 5 3400G APU bir sistem ve arkadaşım bu sisteme 5K diyor. Anladığım kadarıyla eski nesil bir i5 işlemciye ekran kartı almaya değmez diyorsunuz?

Hocam yanlış anlaşıldım sanırım. Benim kendi sistemim i5 650. bunu yükseltmek istedim. Arkadaşımın bana vermek istediği sistem ise Ryzen 5 3400G APU bir sistem ve arkadaşım bu sisteme 5K diyor. Anladığım kadarıyla eski nesil bir i5 işlemciye ekran kartı almaya değmez diyorsunuz?
Evet. Çünkü o işlemciye takabileceğiniz en güçlü ekran kartı bile tatmin edici performans vermeyecektir. Arkadaşınız sisteme 5k dediği için o kadar bütçeniz olduğunu düşündüm o yüzden elinizdekileri satıp o bütçede bir Apu sistem almanızı önerdim.

Evet. Çünkü o işlemciye takabileceğiniz en güçlü ekran kartı bile tatmin edici performans vermeyecektir. Arkadaşınız sisteme 5K dediği için o kadar bütçeniz olduğunu düşündüm o yüzden elinizdekileri satıp o bütçede bir APU sistem almanızı önerdim.

Teşekkür ederim. Ortada bir bütçe yok :D. Bakalım acelesi de yok.

Geri
Yukarı